artwork

Adidas Olimpiyatlar için sahneye çıkıyor

11 sene önce

0

Adidas Olimpiyatlar için hazırladığı ‘Take the stage’ kampanyasının yeni reklamını bugün yayınladı. Büyük Britanya atletlerinin oynadığı reklam kampanyası, Adidas’ın en yüksek harcama yaptığı pazarlama kampanyası olarak lanse edildi.

Sid Lee reklam ajansı tarafından oluşturulan kampanyanın ilk gösterimi bugün yapıldı. Reklam kampanyası internet, televizyon ve açıkhava mecralarından takip edilebilecek. Adidas’ın kendi sitesi, Facebook ve Twitter gibi geniş ölçekli dijital çıktılarla da desteklenen kampanyayla ilgili Twitter’da #takethestage isimli hashtag oluşturuldu. Bu hashtag önümüzdeki altı hafta boyunca kullanılabilecek.

Olimpiyatların resmi sponsporu olan Adidas, aynı zamanda Büyük Britanya takımının resmi giyim sponsorluğunu da yapıyor. Bu yüzden, yapılan reklam kampanyasında Jessica Ennis, Tom Daley, Louis Smith ve Phillip Idowu gibi Büyük Britanyalı atletler de yer aldı. Pete Reed, Laura Trott ve Olimpik futbolcular ise kampanyanın dijital faaliyetlerinde rol alacaklar.

Adidas UK pazarlama müdürü Nick Craggs, “Şimdi Adidas markasını sahneye çıkarma vakti. Olimpiyat oyunlarında markamızın sadece popüler olduğunu değil, aynı zamanda izleyicilerle nasıl bağlantı kurduğunu da kanıtlayacağız. Bu anlamda Büyük Britanya takımı bizim için önemli bir vitrin olacak” şeklinde açıklama yaptı.

Senin için
Tümünü göster
New York City, ‘Daha İyi’ Çöp Kutularını Piyasaya Sürüyor

New York City, Fareleri Uzak Tutmak İçin Yeniden Tasarlanan ‘Daha...

Basketbol Toplarına Sanat Vuruşu

Sanattan Esinlenen Basketbol Topları Jean-Michel Basquiat ve Keith Haring’i Kutluyor...

Uber Eats’ten spor belgesel serisine özel “tadım menüsü”

Mother tarafından oluşturulan kampanyada, Man v Food sunucusu Adam Richman...