adidas deniz suyu kirliliği ile ilgili farkındalığı artırmak için koşuyor

adidas deniz suyu kirliliği tehdidiyle ilgili farkındalığı artırmak için özel olarak tasarladığı UltraBOOST‘un ve kampanyanın tanıtımı için kreatif ajans  TBWA\NEBOKO ile çalıştı.

Her yıl okyanusta 8 milyon ton plastik atığı bulunuyor. adidas, spor yoluyla, hayatları ve dünyayı değiştirme gücüne sahip olduğumuza inanıyor. Marka bu sözlerini ayakkabısı aracılığıyla bu yıl tekrar eyleme geçiriyor. Ayakkabının üst örgüsü, kıyı bölgeler ve plajlardan geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış tescilli bir tekstil olan Parley Ocean Plastic’den üretilmiş. Her bir çift, yaklaşık 11 plastik şişenin okyanuslara girmesini önlüyor. adidas, 2015’ten beri okyanusların güzelliği ve kırılganlığı hakkında farkındalık yaratan bir organizasyon olan Parley for the Oceans ile birlikte çalışıyor.

TBWA\NEBOKO ayakkabınını lansmanında göz alıcı bir animasyon oluşturmak için Psyop ve Golden Wolf ile iş birliği yaptı. Stop-motion videoda, ayakkabının üst örgüsü bir tuval olarak kullanılıyor ve üzerinde UltraBOOST Parley’nin yaratılış hikayesi nakışlarla anlatılıyor.

Buna ek olarak, TBWA\NEBOKO, “Run for the Oceans” kampanyası için küresel bir uygulama oluşturdu. Yerel bir faaliyetin ötesinde, küresel bir inisiyatife olan bağlılıklarını artıran TBWA\NEBOKO, altı önemli şehre ulaşmak için de yaratıcı işler geliştirdi. Koşucular kampanyaya katılmak için Runtastic GPS adlı uygulamayı indirebiliyorlar.

Künye

Reklamveren adidas
Ajans TBWA\NEBOKO
Müzik Format Entertainment
Prodüksiyon Şirketi PSYOP
Animasyon ULTRABOOST PARLEY
Yönetmen Marco Spier
Art Direktör Stefan Falconer

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.