AdColony, Smarties’den 8 ödül topladı

AdColony, mobil pazarlama alanında uluslararası ödül programı olan MMA Smarties 2019‘da 3 farklı proje ile toplam 8 ödül kazandı.

Ayrıca MMA Smarties Türkiye ödüllerinde Industry Awards bölümünden de Network of the Year ödülüne layık görüldü.

AdColony ,MMA Smarties EMEA ödüllerinde ise Doritos için hazırlanan proje ile 2 ödülün birden sahibi oldu.

Ödül alan projeler, videoları ve diğer ayrıntıları ise şöyle;

Doritos Cool & Hot 360 Degree Interactive Video
Doritos Cool&Hot ürünün iletişimi için eğlenceli bir Roller Coaster televizyon kopyası hazırlamıştı. Mobilde kullanıcı deneyimini artırmak için ise 360 derece video teknolojisi kullanıldı. Tüketicilere ürünün içeriği ile tamamen örtüşen önce ‘Soğuk’ sonra ‘Acı’ bir deneyim yaşatmak için bu roller coster 360 derece video ile bir oyun hazırlandı. Kullanıcılar heyecanlı videoyu istedikleri açıdan izleme, telefonlarını hareket ettirerek video ile etkileşime geçme şansı yakaladı. Interaktif video teknolojisi ile kullanıcılar Doritos’un acı ürünü için ekranlarındaki ateş efektini silerken, ferahlatıcı özelliği için ise telefon ekranlarından buz etkisini temizledi. Böylece Roller Coaster koltuğunda oturan videonun ana karakteri gibi ürünü ve heyecanı deneyimleme şansı yakaladılar.

MMA Smarties Türkiye Brand Awareness kategorisi Silver ödül.
MMA Smarties Türkiye Video kategorisi Gold ödül.
MMA Smarties Türkiye 360 Degree Video kategorisi Gold ödül.
MMA Smarties EMEA Video kategorisi Bronze ödül.
MMA Smarties EMEA 360 Degree Video kategorisi Gold ödül.

Dimes ile 90’lara Başka Bak
DİMES, çocukluğunu ve gençliğini 90’larda yaşayanlara, o güzel günleri hatırlatmak; klasik kahverengi şişeleriyle sahiplendiği 90’lar ruhunu yeniden yaşatmak için müzik denilince akla gelen ilk platform olan Spotify ile güçlerini birleştirdi. “Abone”, “Efsane” ve “Karışık Kaset” isimli 3 çalma listesi oluşturuldu. DİMES, 90’lara Başka Bak kampanyası ile marka mesajını yaratıcı ve interaktif bir şekilde kullanıcılara aktarmayı başardı.

MMA Smarties Türkiye Brand Awareness kategorisi Bronze ödül.

adidas 3D Audio
adidas ULTRABOOST ürününün iletişimi için Spotify’da hedef kitlesi olan Sporseverler ile buluştu. Sporseverlere adeta koşarken müzik dinliyorlarmış hissini yaratmak için 3D Sound teknolojisi kullanıldı. Yarattıkları Audio reklamları da 3D ses teknolojisi ile hazırlayarak kullanıcılara farklı bir deneyim sunuldu. Böylece teknoloji ve hedefleme verisinin yaratıcı kullanımı ile, kullanıcılar farklı açılardan gelen sesler ile kulaklıklarından dinledikleri müziğin tadını adidas ile çıkardılar.

MMA Smarties Türkiye Mobile Audio kategorisi Gold ödül.

AdColony EMEA ve Latam Genel Müdürü Volkan Biçer ödül gecesi ile ilgili duygu ve düşüncelerini şöyle aktardı: “Türkiye’de eski başkanlarından olmaktan mutluluk duyduğum MMA; Türkiye, Avrupa ve dünyada değerlendirmelerine güvendiğimiz bir kurum. Özellikle Smarties ödül töreni ile yıl boyu ajans ve markaların verdikleri emeklerin karşılığını alması benim açımdan da çok değerli. Dijital pazarlama dünyasında, gün geçtikçe kullanıcılar daha fazla mesaj ve reklama maruz kalıyor. Bu mesajlar arasından sıyrılmanın en önemli yollarından biri yaratıcılık. MMA Smarties ödüllerinde de gördüğümüz gibi, teknolojinin yaratıcılıkla birleştiği ve veri kullanımının öne çıktığı projeler, hem kullanıcılar hem de markalar tarafından beğeniliyor. Sonuçları da bu oranda başarılı oluyor. AdColony olarak bu yıl ödül töreninden başarıyla ayrılmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Birlikte çalıştığımız tüm ajans ve reklamverenleri tebrik ediyorum.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.