AdColony, IAB Gold Standard 1.0 sertifikasyonunu kazandı

AdColony, Interactive Advertising Bureau (IAB) İngiltere tarafından Gold Standard 1.0 sertifikasyonunu kazandı. Reklam güvenliğine büyük önem veren AdColony bu onayı alan ilk bağımsız şirketlerden oldu.

 

IAB tarafından hazırlanan Gold Standart ödülü ve sertifikasyonu, şirketleri farklı faktörlerde değerlendiriyor. Dijital reklamcılık standartlarını yükseltmeyi ve reklam verenler için güvenli bir ortam yaratmayı hedefleyen bu standart, üç ana faktörü değerlendiriyor. Reklam Sahteciliği (ad fraud), Marka Güvenliği (brand safety) ve Reklam Engelleme (ad blocking).

 Gold Standart sertifikasını kazanabilmek için şirketlerin belirli kriterlere uymaları gerekiyor. Değerlendirmeler, dijital endüstride söz sahibi reklam ağı, teknoloji şirketi ve yayıncılardan oluşan IAB Gold Standard Grup tarafından yapılıyor.

Yapılan reklam yayınlarının karşılığını reklam verenlere en iyi şekilde sağlamak için çalışan AdColony reklam sahteciliği, hatalı tıklanmalar, görüntülenebilirlik ve marka güvenliğigibi konularda bir hayli hassas. IAB Gold Sertifikasına ek olarak MOAT, IAS, DoubleVerify gibi bağımsız ölçümleme şirketleri ile partnerlik yaparken, Trustwothy Accountability Group (TAG) ve Coalition for Better Ads organizasyonları tarafından da onaylanıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.