AdColony dikey reklamcılık için dijital kitapçığını yayınladı

Son yıllarda mobilde dikey formatta reklam talebi hızla artarken, reklam videolarının kullanıcılar tarafından yatay olarak izlenme oranı ters orantılı şekilde azalıyor. Günümüzde insanlar zorunda kalmadıkça telefonlarını yatay olarak daha az kullanmaya başladı. Mobil oyunlar ve mobil uygulamalar ise bu evrensel tercihe dikey reklam formatı seçeneği sunarak pozitif yanıt vermeye başladı. Bağımsız araştırma şirketi GlobalWebIndex’in son raporuna göre; kullanıcıların %34’ünün akıllı telefonlarında aktif olarak dikey formatlarda reklam videoları izlemesi, bu trendin varlığını kanıtlar bir nitelik taşıyor. Çoğu reklamveren, tüketici trendlerine ayak uydurmaya devam etmek için kampanyalarını optimizasyon odaklı yürütmeye çalışırken AdColony, bu yükselen trende kulak vererek markalara ve pazarlamacılara yatay reklamcılığın yanı sıra dikey reklamcılık konusunda da rehberlik etmeye devam ediyor.

AdColony’nin yayınladığı “Dikey Reklamcılık Kitapçığı”, 2020/2021’de sunduğu iyi performans gösteren ve yüksek etkileşim yakalayan dikey mobil video kampanyaları hakkında faydalı veriler ve bilgilere yer verirken, aynı zamanda dikey reklamları kullanmanın ipuçlarını, dikey reklamların faydalarını ve dikey reklamların geleceğini AdColony’nin eşsiz ürünleri çerçevesinden ele alıyor!

Rapor, markaların hedef kitlesine daha iyi ulaşması için mobil reklamcılık perspektifini ele alarak hangi reklam formatının en uygun olduğunu gösterirken aynı zamanda izlenme kolaylığı, akıcı bir deneyim ve daha fazla yaratıcı ürün çeşitliliği sağlamak doğrultusunda dikey video reklamlarına yönelik önemli ipuçları içeriyor.

ScientiaMobile’ın son raporuna göre; akıllı telefon kullanıcılarının %94’ü oyun oynarken, fotoğraf çekerken veya video izlerken telefonlarını dik şekilde kullanıyor. Ayrıca mobil kullanıcıların %30’dan azı reklamları izlemek için telefonlarını yatay tutuyor ve telefonlarını yana çeviren kullanıcılar, videonun yalnızca %14’ünü izliyor. Y kuşağı kullanıcılarının %72’si yatay formatta videolar izlemek için telefonlarını çevirmiyor. Bu da mobil reklamcılık ekosisteminde markaların hedef kitlelerine ulaşabilmeleri için doğru formatı uygulamanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Dikey Reklamcılık Kitapçığı; 2021 yılında AdColony bünyesinde gerçekleşen dikey reklamları sektörel bazda sınıflayarak kampanya sonuçlarını içeren yaratıcı örneklere odaklanıp sektörler için en iyi formatın ne olduğuna derinlemesine bir bakış açısı sağlarken, aynı zamanda mobil uygulamaların dikey ve yatay oryantasyonunu karşılaştırarak, AdColony’nin envanterindeki uygulamalara yönelik dikey ve yatay reklamlardan izleyicilerin nasıl etkilendiği hakkında bilgi veriyor. Bu raporda, dikey video reklamların geleceğini AdColony’nin sunduğu eşsiz ürünlerin çerçevesinden daha detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.