artwork

AdColony 6 ödülle ilk çeyreği iddialı kapatıyor

1 sene önce

0

Geçtiğimiz on yıldır markalara ve reklamverenlere sunduğu mobil ve dijital çözümlerle sektörde gücünü kanıtlayan AdColony, 2022 yılında kazandığı ödüllerle yıla muhteşem devam ediyor. İstanbul ofisinden yönettiği EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) ve LATAM (Latin Amerika)bölgelerinde yayına aldığı, birbirinden farklı yaratıcı kampanyaları ile mobil dünyanın en prestijli yarışmalarından MarTech’ten 5, IAB Mixx Türkiye’den ise 1 ödülle başarısını pekiştirmeye devam ediyor.

Yalnızca kendi ürünü olan Instant Play mobil reklam formatının yanı sıraTürkiye’de resmi satıcısı olduğu Spotify ve Yandex. Navigasyon, Türkiye ve İskandinav ülkelerindeki resmi satıcısı olduğu dünyanın bir numaralı profesyonel ağı LinkedIn platformlarında da markalar için kurguladığı farklı reklam modelleriyle sektördeki liderliğini gösteriyor.

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarının ödüllendirildiği MarTech Ödülleri 2022’de 2 farklı kampanyası ile toplam 5kategoride ödül kazanarak farkını ortaya koydu.

Kendi ürünü Instant Play ve Türkiye’nin en çok tercih edilen navigasyon uygulaması Yandex. Navigasyonun bir arada entegre edildiği Opet Yandex ileAraçtan İnmeden Mobil Ödeme kampanyası ile MarTech Ödülleri’nde 4 farklı kategoride ödülün sahibi oldu.

Yine AdColony’nin kendi ürünü olan Instant Play teknolojisinde hayata geçirdiği Cheetos Monster kampanyası ile yaratıcılığı en üst seviyeye çıkaran AdColony, MarTech Awards’da İçerik Pazarlamasında En İyi Teknoloji Kullanımı kategorisinde ödülün sahibi oldu.

IAB Mixx Türkiye Ödüllerinde ise Türkiye’deki resmi satışçısı olduğu, dünyanın bir numaralı müzik streaming platformu Spotify’da gerçekleştirdiği LC WaikikiHer Halin Bi’ Başka kampanyası ile Ses Reklamcılığı kategorisinde Bronz ödülün sahibi oldu.

MarTech Ödülleri 2022

OPET // Yandex ile Araçtan İnmeden Mobil Ödeme // Instant Play

Mobil Uygulamalarda En İyi Teknoloji Kullanımı
Mobil Mecralarda En İyi Teknoloji Kullanımı
Otomotiv Sektöründe En İyi Teknoloji Kullanımı
COVID-19 Döneminde En İyi Teknoloji Kullanımı

PepsiCo // Cheetos Monster // Instant Play

İçerik Pazarlamasında En İyi Teknoloji Kullanımı

IAB Mixx Türkiye Ödülleri

LCW // Her Hali Bi’ Başka // Spotify

SesReklamcılığı

Her iki yarışmada da AdColony; marka, ajans ve teknoloji şirketlerinden yüzlerce jürinin değerlendirmesi sonucu verilen ödüllerle prestijini bir kez daha kanıtladı. AdColony 2022 yılında MMA Smarties Türkiye, EMEA ve GüneyAfrika yarışmalarında kazandığı 12 ödüle 5 prestijli ödül daha ekleyerek ilk çeyrekte 17 ödülle başarısını taçlandırdı.

Senin için
Tümünü göster
Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...