artwork

Ad Week 2015’in öne çıkan 5 olayı

9 sene önce

0

Ajans Köyleri

TBWA/UK’in başkanı ve yaratıcı direktörü Peter Souter, tek bir çatı altında birleştirilen ajanslar Havas Wordwide ve Havas’ı bugünün tam hizmet ajanslarına örnek gösterdi.

Puding’de Uzman

News UK’in başkanı Mike Darcey, içerikler için ücretlendirmenin önemli olduğunu, ilk kez Wired Innovation Roundtable’da Times ve Sunday Times’ın 400.000 aboneyi geçtiğini söyledi. Darcey, “Spor haklarımız için yapılan büyük spor eylemleri satışlarımız içim olumlu sonuçlar meydana getiriyor. Ama gazeteciliğin asıl başarısı, ancak dünya standartlarında gazetecilik ile mümkün kılınabilir” dedi.

Senin Markan

Kendi ismini değil de başka bir markanın ismini koymak manken Katie Price için şaşırtıcı olmaz. Engine’nin başkanı Robin Wight “alışılmamış” olarak müşterinin marka eklemesi hakkında; “Bence alışılmamış bir marka, geleneksel bir markaya çok şey öğretebilir.” dedi Fiyatlandırmanın ise kendisinin kampanyada başarı sağlama sırrı olduğunu açıkladı. “Büyük bir gülümseme, gerçekci olmak ve çalışırken bir yandan da öğrenmeye devam etmek” başarılı olmanın gereklerindendir” dedi.

Ajanslar İçin Çok Yönlü Roller

Google’dan Mark Howe, “Medya ajanslarına baktığımda gördüğüm, büyük danışmanlara sahip oldukları ve henüz özlerini kaybetmedikleri. Başarılı olmak için sık sık yaratıcı ve güçlü ajansların satın alınması ve güçlerin birleştirilmesi gerek” dedi. Ayrıca tüketici davranışlarına ve iç görülerine hakim olmak için, hedef kitleden toplanan verilere de önem verilmesi gerektiğini vurguladı.

Güven Liderin Olsun

 Orijinallik, dürüstlük ve bütünlük. McDonald’s başkanları tarafından başarı için anahtar kelimeler olarak nitelendirildi. Mc Donald’s/UK başkanı Jill McDonald: “Özgüvenli olursanız, gerçek fırsatların peşinden gitmek için cesarete sahip olursunuz, biz müşterinin yararına olacağı için milyonlara mal olan kararlar almaktan kaçınmadığımız için başarıyı yakaladık” dedi.

 

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...