artwork

Ad Council otizmli Julia’yı tekrar ekranlara taşıdı

4 sene önce

0

Julia 2015’te Susam Sokağı’ndaki karakterlere dört yaşında otistik bir kız çocuğu olarak eklenmişti. Bu neşeli kız çocuğuna Ad Council, otizmde erken teşhise dikkat çektiği kampanyasında yer veriyor.

Otizm, 18 aylık bebeklerde teşhis edilebilmesine rağmen çoğu otizmli çocukta 4-5 yaşına kadar teşhis edilemediği oluyor.

Toplumsal farkındalık uyandırma ve ebeveynleri otizmin sinyalleri hakkında bilgilendirme amacı taşıyan kampanyada Juila ile erken test ve tanının önemi vurgulanıyor. Otizmin getirdiği engellerden biri olan konuşamama durumunda da Julia kendini ifade etmenin yolunu farklı yöntemlerle bulabiliyor dolayısıyla bu ailesi için oldukça rahatlatıcı oluyor. Ayrıca Julia karakteri, genelde dış dünyayla etkileşime kapalı olması ile bilinen bu nörolojik rahatsızlığı taşıyanlar için umut kaynağı oluyor.

İspanyolca dilinde yayınlanan reklamda ise Julia arkadaşlarıyla kurduğu müzik grubunda flüt ve davul çalan arkadaşlarının sesinden etkilenmemek için üçgen zil çalarken ses engelleyici kulaklıklar kullanıyor.


Künye

Reklamveren: Autism Speaks

Ajans: The Ad Council, BBDO

Senin için
Tümünü göster
Çalışanının içinde bulunduğu zor durum, Wunderman Thompson UK’i harekete geçirdi

Wunderman Thompson UK, NHS Blood and Transplant adına hazırladığı çalışmada...

Vogue, Selfridges’te gazete satış büfesi açtı

Selfridges, Londra’daki amiral mağazasına gazete bayilerinden ilham alan bir Vogue...