artwork

ACIS19: “Local vs Global”

5 yıl önce

0

AdColony Intelligence Summit’in ikinci gününde öğle arasından önceki son panel “Local vs Global” oldu.

Adsmovil’in kurucusu ve CEO’su Alberto Pardo moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda EMEA ve LATAM bölgesindeki panelistler küreselleşme, yerelleşme deneyimlerini paylaştılar.

Panelden öne çıkan notlar ise şu şekilde:

Head of Precision Publicis Media Colombia Camilo Caicedo: “Markalar piyasaları kullanmaya çalışıyorlar. Bir takım kılavuzlar her piyasada oluşturuluyor. Yetenek kalite ve verimlilik her piyasada eşitlenmiş oluyor.”

Mars MENA Regional Brand, Media and Portfolio Director’ü Daniele Calderoni: “Bölgesel üyelerini çıkaran şirketler için en büyük güçlük içgörü. Müşterinin içgörüsünün nerede başladığı her kampanyanın başlangıcıdır. Buna göre kampanya küresel veya yerel olur.”

Head of Precision Publicis Mexico Aldo Tabe: “İçgörüler ve kampanyalar yakından bağlantılı. En önemli olan ise piyasayı anlayabilmek. Latin Amerika’ya baktığınızda planlama aşamasında piyasadan içgörü almanız gerekir. Kültürel uyum da önemli bir konu.”

Carat Middle East & North Africa Digital Director John Ekambi: “Ana performans göstergeleri iş hedefleri ile bağlantılı olmalı ancak iş mikroya geldiğinde farklı matrislere bakmak durumundasınız.”