ACIS19: “An Emerging Opportunity of Mobile Gaming”

Leyla Hazal Çetin’in moderatörlüğündeki ikinci panelin konukları arasında Carat SA’dan Leila Byrne, UM MENA’dan Abdelabi Alaeddine ve BGM OMD’den Vasileios Vasileiadis ve Danone’den Ufuk Baydemir bulunuyor.

 

Panelden öne çıkan notlar ise şu şekilde:

L. Byrne: “İnsanlar mobil oyunları ciddi şekilde tüketiyorlar. Güney Amerika’da mobil oyunlar geleneksel oyunlara göre daha fazla kullanılıyor. İnternett kullanımı Güney Afrika’da oldukça düşük fakat mobil oyunculuk konusunda büyüme var.

A. Alaeddine: “Reklamların marka güvenliği sahası içinde yer alması lazım. Pek çok başarılı reklam görüyoruz ama bunlar marka güvenliği sahasında yer almıyor. Bu yüzden müşteriler bu tür reklamlara karşı isteksiz davranıyorlar.”

V. Vasileiadis: “Kullanıcılar ürünleri nasıl kullanıyorlar asıl önemli olan bu. Size ve kullanıcılara rehberlik eden araçlar kullanmanız gerekiyor.” 

E. Baydemir: “Eskiden nicelik önemliydi fakat günümüzde nitelik öne çıktı. Mesajın iletimi zor kısmı nitelik kısmı. Mesajı doğru iletmek için doğru kitle gerekiyor. Doğru zamanda doğru mesajı vermelisiniz.” 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.