Açıkhavada akıllı reklam dönemi

BPN Istanbul, programatik açıkhava reklamcılığının gelişimi üzerine, Turkcell ile yeni bir iş birliğine imza attı. Turkcell’in izinli veritabanı üzerinden veri madenciliği ile oluşturulan altyapı, ilgili açıkhava ünitesinin etrafındaki kitleye göre doğru mesajın iletmesini sağlıyor.

Kullanımın ilk örneği Beşiktaş, Mecidiyeköy meydanlarıyla Kadıköy İskelesi’nde; SiM, Yurtdışı tarife kullanımı ve T80 reklamları oldu. Üç ayrı reklam yayını, hedef kitlenin ilgili lokasyonda bulunma sıklığına göre gün içerisinde anlık değişimlerle gerçekleşiyor.

BPN Istanbul CEO’su Nüzhet Algüneş, “Yıllar önce programatik reklamcılık, dijital yapılar üzerinden yapılan satınalma ve planlama olarak tanımlanmıştı. Bugün bunu yeterli sayabilmek mümkün değil. Gerçek anlamda programatik reklamcılığın kalbinde hedef kitle datasının tanımı, kullanımı ve dinamik olarak değerlendirilmesi var. Bu açıdan bakıldığında Turkcell ile geliştirilen ‘Akıllı Reklam’, açıkhava endüstrisinin geleceğine yönelik dev bir adım. BPN Istanbul olarak, Data Odaklı Planlama vizyonumuz dahilinde önümüzdeki dönemde de yeniliklere imza atmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.