artwork

Açıkhava etkisini daha da artıracak

6 ay önce

0

01.01.2023 tarihi itibarıyla uzun suredir çalıştığımız projeyi hayata geçirerek Campaign web sitesini yeniledik. Sektörel bir yayın olmamıza rağmen neredeyse bir ana akım haber sitesi kadar yoğun üretilen içeriklerin okurlarımıza daha rahat erişebilecekleri bir site tasarlamaya çalıştık ve geliştirmeye devam ediyoruz. Bir süre sonra tamamen abonelik sistemine geçerek veri teknolojilerini kullanabileceğimiz bir modelle karşınızda olacağız. Ayrıca sponsorlu kategorilerle birlikte bazı içeriklerimiz, tüm kullanıcıların erişimine ücretsiz olarak açılacak. Sitenin hazırlığında Sharpcake ile çalıştık; aylarca süren toplantılar, testler ile önemli ve uzun soluklu bir iş birliğine de imza attık. Başta Kurtuluş  ve Tayfun Eker kardeşler ile emeği geçen tüm ekibe tekrar teşekkür etmek isteriz.

Bu arada yine bir ilki gerçekleştirerek 01.01.2023 tarihinden itibaren tamamen dijital outdoor-indoor ekranları kullanarak; alışveriş merkezleri, ana arterler, hava limanları, metro istasyonları, otobüs-deniz otobüsü ve daha bir çok yerde, nerdeyse tüm ülkeyi kapsayan bir lansman kampanyası gerçekleştirdik. Aslında amacımız sadece sitemizin lansmanını yapmak değil, tüm dünyada özellikle metropollerde sadece dijital ekranları kullanarak tüm hedef kitle segmentlerine ulaşılabilecek tek mecralı bir reklam kampanyası yapılabileceğini de referans olarak gösterebilmekti. Bu konuda neredeyse tüm açıkhava şirketleri bizlere ekranlarını açarak destek oldu, müthiş bir projeyi birlikte gerçekleştirmiş olduk, onlara da bir kez daha teşekkür etmek istiyoruz.

Bu sayımızda ise yaklaşan seçimlerle birlikte önemini çok daha fazla hissettiren ve en hızlı büyüyen mecraların başında gelen açıkhava endüstrisini mercek altına aldık. Aslında sektörü sadece açıkhava olarak adlandırmak haksızlık olur ama outdoor-indoor reklam alanlarıyla birlikte neredeyse her yerde karşımıza çıkan ‘Dijital Ekranlar’ da içeren başka bir terminoloji ne yazık ki yok. Sektörün önemli oyuncuları, mecrayı hakkıyla kullanan markalar, araştırmalar, trendlerle ilgili oldukça doyurucu bir içerik hazırladık.

Son olarak uzun süredir ağırlığımızı dijital yayıncılığa kaydırdığımızı da göstermek adına bu sayıdan itibaren tüm Campaign kapakları NFT Dijital olarak karşınızda olacak. Bu sayımızda Yapı Kredi bankasının STEP platformu NFT kapağını da size duyurmak isteriz. Bu iş birliklerimiz ve yeniliklerimiz, Cumhuriyet’imizin 100.yılına yakışır bir şekilde devam edecek.

İyi okumalar dileriz.

Ömer Erdem
Lift Content Factory Kurucusu

 

Bu içerik ilk olarak Campaign Türkiye’nin 130. sayısında yayımlandı.