artwork

Açık hava panolar SALT’ın yeni sergisinin parçası oluyor

7 yıl önce

0

Avusturyalı sanatçı Oliver Ressler’in SALT Galata’da açılan Kim Kimi Güverteden Atar? isimli sergisi, göç, sınırlar, yurttaşlık, sermaye ve alternatif ekonomileri irdeleyen işleri bir araya getiriyor.

Sergi kapsamında gösterilen eserlerden Too big to fail [İflas için çok büyük] (2011), biri Dolmabahçe diğeri Kızıltoprak’ta olmak üzere iki büyük açık hava panosunda sergileniyor. Billboard panolar aracılığıyla sunulan eser, üç hafta boyunca bu mecra üzerinden görülebilecek. Sergi kapsamındaki bu iş ile, serginin bir bölümü ana sergi mekanı SALT Galata‘nın dışına taşınırken, açık hava panolar aracılığıyla izleyici ile buluşacak.

“İflas için çok büyük” politikacıların, ekonomik kriz dönemlerinde ciddi sıkıntıya giren büyük finans kurumlarının tüm düzeni tehlikeye atabileceği varsayımıyla kamu kaynaklarıyla kurtarılması gerektiğini ifade ediyor. Eser, demokratik bir dönüşüm talep eden küresel hareketin düzen tarafından dikkate alınan, iktidardakilerin artık göz ardı edemediği bir noktaya gelmesine duyulan arzuya işaret ediyor.

Oliver Ressler’in Kim Kimi Güverteden Atar? adlı sergisi, 15 Ocak’a kadar SALT Galata’da izlenebilecek. 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...