AÇEV ve Generali Sigorta “Aile Eğitimleri” için el ele verdi

26 yıldır ihtiyaç sahibi çocukları ve anne babalarını eğitim yoluyla destekleyen AÇEV ve 150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiyenin ilk sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta el ele vererek “Aile Eğitimleri Projesi”ni hayata geçirdi. Proje, anne ve babaları ebeveynlik rollerinde desteklemeyi, onları çocuk gelişimi konusunda bilinçlendirmeyi ve çocuklarıyla iletişimlerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Proje, İstanbul ve İzmir’in ihtiyaç sahibi bölgelerine ulaşacak

Generali Sigorta’nın desteklediği ve erken yaşlardan itibaren çocuğun ebeveynleri ile kurduğu ilişkinin kritik bir önem taşıdığı gerçeğinden hareketle oluşturulan proje kapsamında, İstanbul ve İzmir’in ihtiyaç sahibi bölgelerinde AÇEV’in Anne Destek Programı ve Baba Destek Programı uygulanıyor. Projenin 2019 yılı eğitim uygulamaları dahilinde açılan 64 grupla toplamda 585 babaya ve 328 anneye ulaşılırken, 2020’de ise 455 annenin ve 375 babanın daha ebeveynlik becerilerinin desteklenmesi hedefleniyor.

Generali Sigorta gönüllüleri projeye destek veriyor

AÇEV’in gönüllü eğitimci kadrosu tarafından uygulanan programlarla, çocuklarını özgüven ve umutla büyüten annelerin ve çocuklarının bakım ve gelişiminde sorumluluk alan babaların sayısının artması amaçlanırken, Generali Sigorta gönüllüleri de farkındalık ve kaynak geliştirme faaliyetleriyle projeye destek veriyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.