Accenture Interactive’in yeni CEO’su David Droga oldu

Accenture Interactive, David Droga‘yı yeni CEO’su ve yaratıcı başkanı olarak atadı.

2019’da Accenture tarafından satın alınan Droga5’ın kurucusu ve mevcut başkanı Droga, 1 Eylül’de resmi olarak göreve başlayacak.

Kısa süre önce emekli olduğunu açıklayan Brian Whipple’ın yerini alacak. Whipple, Accenture Interactive’i 10 yıldır yönetiyordu.

Accenture’ın Droga5’ı satın almasından bu yana şirketler Amazon, Kimberley Clark ve lululemon için marka deneyimleri geliştirdi.

Droga’nın liderliğinde Droga5, Agency of the Decade unvanları da dahil olmak üzere bir dizi ödül kazandı – Droga5 London, Campaign tarafından 2018’de Yılın Bağımsız Ajansı seçilmişti. Droga, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde bugüne kadar en çok ödül alan yaratıcı isim oldu.

Droga: “Accenture Interactive; veri, yaratıcılık ve teknolojinin kesiştiği noktada hızla lider dijital güç merkezi haline geldi. Dünya daha iyisini inşa etmeye çalışırken Interactive, müşterilerimiz için 360° değer yaratmada kritik bir rol oynamaya devam edecek. Yaratıcılığımızı daha çok vurgulamayı, bunu birinci sınıf becerimiz, deneyimlerimiz ve Interactive’deki kanıtlanmış uzmanlığımızla birleştirmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.” dedi.

Accenture CEO’su Julie Sweet şöyle ekledi: “Müşterilerimizin amaç, marka ve deneyim dönüşümünün baskın olduğu bir zamanda David’in global bakış açısı ve eşsiz yaratıcı geçmişi ile müşterilerimizin, işletmelerini eşi görülmemiş yollarla ortaya çıkarmalarına yardımcı oluyoruz.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.