Accenture Interactive ve Droga5 güçlerini birleştirdi

Accenture Interactive büyük danışmanlık firmalarıyla doğal olarak ilişkili olmayan yaratıcı gücü, bağımsız bir reklam ajansı olan Droga5’i satın alarak edinmeye çalışıyor.

Danışmanlık şirketi Accenture Interactive’in hangi ajansla anlaşacağı konusundaki spekülasyonlardan sonra yaratıcı ajans Droga5 ile güçlerini birleştirme kararı belli oldu.
Droga5 Kurucusu David Droga konuyla ilgili şu sözleri söyledi: “Bu bir kazanç oyunu değil, bu uyumlulukla alakalı ve değer katılmış bir oyun.”

Droga ve Accenture Interactive’in CEO’su Brian Whipple, iki şirketin de bir sonraki seviyeye bu satın alma olmadan ulaşılamayacağını söyledi (satın alma için herhangi bir sayısal veri açıklanmadı ve Droga5 destekçileri William Morris Endeavor’u resimden sildi). “Marka inşa etmenin geleceği sadece muhteşem fikirler yaratmakla ilgili değil, muhteşem deneyimler yaratmakla ilgili. David Droga ile çalışmak için heyecan duyuyoruz. Onun marka stratejist ekibi ve yaratıcı fikir üreten kişilerin insanlar için kapsamlı deneyimi geliştirme hırsımızı daha da ileriye taşıyacak. Accenture Interactive’in 10. yılını kutlarken Droga5 ile güçlerimizi birleştirmek bizim ve sektör için oyunu değiştiren bir dönüm noktası olacak. Modern zamanda pazarlama yapabilmek için doğru yetenek karmasını bir araya getirmeye devam edeceğiz.”

Satın alma ile birlikte Droga5 portföyündeki Under Armour, HBO, New York Times ve Amazon gibi müşterilerin yanı sıra 600’e yakın çalışan da Accenture Interactive bünyesine dahil olacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.