Site icon Campaign Türkiye

Accenture Digital Index, 2015’te geliyor

Accenture, dijital alanındaki yetkinliklerini, küresel bilgi birikimi ve uluslararası ağıyla birleştirerek kurduğu Accenture Digital’ı Türkiye’de de faaliyete geçiyor. Dünya genelinde dijital alanındaki 28 bin profesyoneli ile bu yeni birimin hedefi, işletmeler için yeni değer kaynağı yaratarak büyümelerini sağlamak.

Accenture Digital, Türkiye lansmanını bugün Karaköy’de yaptı. Accenture Türkiye Genel Müdürü Tolga Ulutaş, “Dijital, dünyaya bin yılda bir gelebilecek bir fırsattır ve Türkiye dahil her ülkeye eşit imkanlar sunmaktadır. Türk şirketler bu fırsatı değerlendirirse dünya ligine çıkıp global firmalarla rekabet edebilecek duruma gelebilirler. Şirketlerin, Dijital Çağ’ın doğurduğu yeni rekabet ve zorluklara hazır olabilmek için dijital dönüşüme hız vermeleri gerekiyor” ifadesini kullandı. Ulutaş, dijital dalganın altında kalmamak için Accenture Digital’ı kurduklarını söylerken, “Accenture olarak dijitalleşmeyi iki temel yaklaşım üzerinden tanımlıyoruz. İlki, yeni teknolojileri kullanarak dijitaldeki müşterilerle doğru kanal ve pazarlar üzerinden bağlantı kurmak. İkinci yaklaşım ise dijital imkanlar sayesinde şirketin modelini değiştirip yeni ürün ve hizmetler meydana getirerek, söz konusu işletmeyi  daha verimli hale getirmek. Dijital bizim için en stratejik alanlardan biri. Bu alandaki çalışmalarımız ve yatırımlarımız devam edecek” yorumunu yaptı.

Cenk İkiz ve Tolga Ulutaş

Accenture Digital Türkiye Lideri Cenk İkiz ise dünyada lansmanı gerçekleşmekte olan Accenture Digital hizmetleri kapsamında 28 binin üzerinde dijital platform profesyonelinin bir araya geldiğini belirtti.

Accenture Digital hizmetleri ile 2014 finansal yılında dünyada yüzde iki haneli büyüme göstererek 5 milyar USD’lik bir iş hacmine ulaşıldığını belirten İkiz, “Türkiye’deki şirketlerin büyümelerini sağlamak için, bu şirketlere özel olarak tasarlanacak dijital hizmetler sunmak ve onların dönüşerek yeni fırsatlar yaratmalarını sağlamak amacıyla Accenture Digital’ı dünyayla aynı anda Türkiye’de de uygulamaya geçirdik.  Accenture Digital olarak, müşterilerimiz için  dijital stratejiler geliştirecek, dijital teknolojileri uygulayacak, kısacası şirketlerin  dijital yolculuğunun her aşamasında yanında olacağız. 2015’in ilk yarısında ise şirketlerin dijital haritalarını çıkaracağız ve Accenture Digital Index sonuçlarını yayınlayacağız. Böylelikle şirketlere dijital dünyadaki fırsatların büyümeleri için  önemini vurgulamak ve dolayısıyla Türkiye’nin bu dijital dalgayı yakalamasında da doğrudan etkili olmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

İkiz, hizmet verdikleri müşteriler arasında tüketici ürünleri sektöründe dünyada ilk 10’da yer alan şirketlerin 9’u, bankacılık alanında ilk 10’da bulunanların 7’si, perakende sektöründe ilk 10’da yer alan firmaların  6’sının Accenture Digital hizmetlerinden yararlanarak  büyüdükleri sözlerine ekledi.

 

 

 

 

Exit mobile version