artwork

ABC Kadınlar Günü için emekçi kadınları ekrana taşıdı

6 yıl önce

0

ABC Kadınlar Günü için özel olarak hazırladığı reklam filmi ile 2017 yılında hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projesi “Yerli Yerinde” sayesinde ekonomiye katılan Osmaniyeli kadınları ekrana taşıdı.

Yerel değerlerin kadınlar aracılığıyla canlanmasını ve kadın istihdamını amaçlayan projede Osmaniyeli kadınlar “Kırmızı Altın” olarak bilinen safran bitkisine, ABC’nin eğitim ve desteğiyle hayat veriyor. Bir çiçeğin yerini sevmesinden bahsederek başlayan filmde, Osmaniyeli kadınlar da üretmenin getirdiği mutluluk ve özgüven duygularını ve kadının ekonomik özgürlüğü hakkındaki tecrübelerini izleyicilere aktardı, hemcinslerini cesaretlendirdi. Tıpkı filmde de söylendiği gibi “Onlar yerini bil diyenleri dinlemedi, onlar yerini sevdi.

Ayrıca ABC Yerli Yerinde projesi ile beraber çıkardığı yumuşatıcıdan elde edilecek tüm kârın Yerli Yerinde projesinde kullanılmak üzere fon haline getirileceğini açıkladı. Çekimlerin Osmaniye’de yapıldığı, kreatif sürecini Concept’in üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ise Peri Film’den Gizem Tahmisoğlu oturuyor.

Künye:

Reklamveren: ABC Deterjan
Reklamveren Yetkilileri: Eser Arıcı Kıroğlu, Deniz Özyer, Banu Saraç, Fulya Demir
Reklam Ajansı: Concept
Kreatif Direktör: Kerem Özkut
Yaratıcı Grup Başkanı: Ufuk Işık
Yaratıcı Ekip: Bülent Ekel, Barış Özdemir, Kübra Demirkaya, Duygu Polen İçin, Ulaş Şahin, Selcan Şenol
Grafik Ekibi: Alper Dabak, Ayşe Cıbaroğlu
Marka Direktörü: Berna Aşkın
Marka Ekibi: Sevdam Kocaoğlu, Serap Balaban
Stratejik Planlama: Tuğay Güven
Ajans Prodüktörü: Mert Turan, Hilal Kınalıada
Prodüksiyon şirketi: Peri Film
Yönetmen: Gizem Tahmisoğlu