AAMI Spotify aracılığıyla güvenli sürüş sağlıyor

AAMI’ın konum bazlı reklamları sürücüleri Spotify ile güvende tutuyor.

Eğer takip edilme hissine alışabiliyorsanız, Ogilvy Melbourne ve AAMI tarafından zekice tasarlanmış sürüş güvenliğini merkezine alan bu kampanya ilginizi çekecek.

Konseptler değiştikçe (yolda yalnız değilsiniz, kısıtlı görüş, yol daralıyor…) biraz ürkütücü olabiliyor. Avustralya Great Ocean Road’da yol almaktasınız, arabada atıştırıyorsunuz, hava çok güzel ve mükemmel manzaralarla karşılaşıyorsunuz, Spotify’da keyifli bir şarkı çalıyor… Anglesea’nın göz kamaştırıcı sahil şehrine yaklaşıyorsunuz. Bir anda ses: “Anglesea’dasınız ve yalnız değilsiniz.” diyor.

Belirli bir konuma ulaştığınızda size reklam içeriği gönderilmesine olanak sağlayan gelişmiş coğrafi hedefleme özelliklerinin bir sonucu olarak gözetleniyormuş hissine kapılıyorsunuz. Sigorta şirketi AAMI da bu özellikten yararlanıyor; Spotify dinleyicilerine sürüş ve ilerledikleri yol ile ilgili uyarılar yapıyor. Kampanyada Great Ocean Road’un tehlikeli noktaları için toplamda 6 farklı hatırlatıcı bulunuyor. Yerliler sıklıkla aynı rotayı kullandıkları için reklamları sürekli duymalarını engellemek amacıyla frekans sınırı kullanılması akıllıca olmuş.

 Künye

Reklamveren: AAMI

Pazarlama Yöneticisi: Toby Gill

Ajans: Ogilvy Melbourne

Yaratıcı Yönetmen: Lenna Boland

Kıdemli Sanat Yönetmeni: Axel Tagg

Yapımcı: Annie Thiele

Grup Müşteri Direktörü: Milly Scott

Kıdemli Müşteri Direktörü: Belinda Bassingthwaighte

Müşteri Yöneticisi: Alexandra Leahy

Medya: OMD Sydney

İşletme Direktörü: Thad King

Müşteri Yöneticisi: Joe McCabe

Ses Tasarım: Sam Hopgood, Bang Bang

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.