A Awards 2021’de önemli değişimler!

Pandemi koşullarından en çok etkilenen mecralardan biri de açıkhavaydı. Uzun bir süre sokağa çıkılamadığı için reklam kampanyaları ertelendi. Açıkhava için kampanya planlaması yapılamadı. Aylar boyunca açıkhava mecrası için iş üretilemedi. Açıkhava 2020’nin ilk yarısında uzun yıllardan bu yana ilk kez küçüldü. Haziran 2020’den itibaren yavaş yavaş normal akışına kavuşan açıkhava mecrasının küçülmeyi yıl sonuna kadar kapatamasa da önemli ölçüde telafi edeceğini tahmin ediliyor.

Başlangıcından bu yana yılın ilk yarısında yapılan A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması, ilk kez 2021’de yılın ikinci yarısına bırakılmak zorunda kaldı. 2020 yılında açıkhava mecrasının en yoğun ayları olan Mart, Nisan, Mayıs ve hatta Haziran aylarında Açıkhava reklamı üretimi son derece düşük seyretti. Arvak Yönetim Kurulu tarafından geçiş yılı olarak görülen 2021’de A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması’nın yılın ikinci yarısında yapılmasına ve katılımın ücretsiz olmasına karar verildi.

A Awards 2021 bu nedenle yılın ikinci yarısında yapılacak. Üzerinde çalışılan 3 yıllık planlamaya göre A Awards’ın zamanlaması ancak 2023’de yılın ilk yarısına dönmüş olacak.

Pandemi koşulları bilinen ve alışılan düzeni tamamen değiştirdi, değiştiriyor. Ofisler kapatılıyor, evden çalışma düzeni neredeyse yerleşik hale geliyor. Yeni koşullar birçok şeyi etkiliyor, değiştiriyor. Pandemi koşulları bir çok şey gibi kampanyaların yaratıcılık tarafını da olumsuz etkiledi. A Awards açıkhavada yaratıcılığı ödüllendiren bir yarışma. Yaratıcılığa en açık mecra olan Açıkhava bu sıkıntılı günleri atlatıp heyecan ve yaratıcılığın parladığı günlere dönmeyi bekliyor. Umarız ve dileriz A Awards 2021’de önceki yıllarda olduğu gibi yaratıcılığın parladığı ve açıkhavadaki küçülmenin büyümeye döndüğü günler görürüz.

 

Ayhan Tezcan

Arvak Yönetim Kurulu Başkanı

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 107. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.