A AWARDS 2019

7. A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması 2019 için çalışmalar başladı. 2012’den bu yana düzenlenen yarışmanın ödül töreni 15 Nisan 2019 Pazartesi günü Deniz Müzesi’nde yapılacak. Başlangıcından bu yana Rahmi Koç Müzesi’nde yapılan ve ilk kez mekan değiştirerek Deniz Müzesi’ne alınan yarışmaya başvurular başladı. A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması; açıkhavayı doğru, etkili ve yaratıcı biçimde kullanan çalışmaları ödüllendirerek açıkhavanın doğru, yaratıcı ve etkili biçimde kullanılmasını teşvik etmeyi amaçlıyor.

A Awards, açıkhava mecrasının olanaklarını, dilini, yaratıcı ve dönüş sağlayacak biçimde kullanan işlerin daha görünür ve örnek olmasına yarışma ve ödüller aracılığıyla katkıda bulunmak için kurgulandı. A Awards aracılığı ile başarılı işlerin örnek olmasını sağlamak, açıkhavayı yaratıcı biçimde kullananları desteklemek açıkhava Reklamcıları Vakfı’nın temel görevleri arasında. Doğru ve yaratıcı biçimde kullanıldığında açıkhava etkiliyor, harekete geçiriyor. pazarlama dünyasının dikkatini çekiyor. Doğru kullanıldığında açıkhavanın tek başına bile neler yapabileceğini somut örneklerle görüyoruz. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dijital ile açıkhava bir araya geldiğinde olağanüstü etki yaratıyor.

2018’de Türkiye’de yaşanan sıkıntılar tüm mecraları dolayısıyla açıkhavayı da etkiledi. Gördüğümüz kampanyalar ve açıkhava reklamları arasında parlayan iş sayısı geçtiğimiz yıllara oranla daha düşük oldu. Açıkhavayı yaratıcı ve etkili kullanım sayısal olarak düşse de gözden kaçmayan, dikkat çeken, farkındalık yaratan açıkhava işleri gördük. Başkanlığını Tribal İstanbul Başkanı Arda Erdik’in üstlendiği, yaratıcı ajanslar, medya planlama şirketleri ve reklamveren temsilcilerinden oluşan A Awards Jürisi bu yıl da ödül kazananları seçmekte zorlanacak. A Awards 2019’a katılım için son tarih 15 Mart 2019 Cuma. A Awards 2019 ile ilgili detaylı bilgiye www.aawards.net adresinden ulaşılabilir.

A Awards içinde hepimizi çok etkileyen A Awards Üniversite Medya Junior kategorisine üniversitelerin iletişim fakültelerinden ekipler yine inanılmaz bir rağbet gösterdi. Bir önceki yıldan daha fazla sayıda ekip başvusu alındı. Başkanlığını Posterscope Genel Müdürü Çetin Demirtaş’ın üstlendiği kategori, her yıl olduğu gibi bu yıl da üst düzeyde çekişmeli bir yarışma ortamında geçecek.

Çekişmeli, yaratıcı ve keyifli bir yarışma ortamında görüşmek üzere…

Mehmet Demirci
Arvak Yönetim Kurulu Üyesi

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 86. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.