90’ların tek çirkini Skoda değildi

“Skoda tasarım açısından pek de başarılı değil” diye düşünenlerdenseniz, bu reklam size yeni bir içgörü kazandırabilir, hatta hatırlamak istemediğiniz anıları canlandırabilir. Markanın yeni tasarımını gösteren reklam filminde “90’ların tek çirkini Skoda değildi” cümlesiyle birlikte izleyiciye ayna tutuluyor.

“90’larda genç olmak” bazıları için güzel anılar anlamına gelse de o dönemde çekilmiş fotoğraflar ve videolar “güzellik” kavramıyla pek bağdaşmıyor. Bel çantaları, emzik kolyeler, korkunç taytlar, 80’lerden miras kalan aşırı jöleli saç modelleri ve her genci hüzne boğan sivilceler söz konusuyken, güzellikten bahsetmek yanlış olur.

Skoda da bu içgörüden hareketle 90’lı yıllardaki modellerinin çirkinliğini masaya yatırıyor ve adeta “Bütün dünya bu kadar zevksizken bizim de şık olmamız mümkün değildi” der gibi günah çıkarıyor. Sonrasında da 90’larda genç olan herkes gibi olgunlaştığını, zamanın ruhuna uyum sağlayarak çok daha şık bir tasarıma büründüğünü gösteriyor.

Fransız ajans Rosapark tarafından hayata geçirilen reklam kampanyası sosyal medyada yayına girdi. Hesabın takipçileri  (90’larda çirkin olmak) etiketini kullanarak kendi fotoğraflarıyla günah çıkarma seansına katılabiliyorlar.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.