artwork

90 yıldır Türkiye’nin kanatları Türk Hava Yolları

4 ay önce

0

90 yıldır Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu olma sorumluluğunu gururla taşıyan Türk Hava Yolları, yeni reklam filminde izleyicileri geçmişten günümüze bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

1933 yılında havalanan ilk uçağın, 2023 İstanbul’una indiğini gördüğümüz filmde; Türk Hava Yolları’nın 90 yıllık başarıları konu ediliyor. 5 uçak ve 30’dan az çalışanıyla göklerdeki yolcuğuna başlayan Türk Hava Yolları; özellikle son 20 yıldaki yükselişiyle filo sayısını 400’ün üstüne, her geçen gün artan iştirakleriyle çalışan sayısını 82.000’lere taşıyarak bugün güçlü teknik ve ekip alt yapısıyla dünyanın en fazla ülkesine uçan hava yolu şirketi unvanına sahip.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Hava Yolları’nın kuruluş belgesini imzalaması ile başlayan filmde 1933’ten kalkış yapan bir uçak; varması gereken yerden çok uzağa, 2023 İstanbul’una iniş yapıyor. 90 yılda havacılık sektöründe yakalanan başarı karşısında önce şaşıran sonra gururlanan kaptan, yıllar önce kurdukları hayallerin çok ötesine geçildiğini farkediyor. 

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat: “Türk Hava Yolları bugün ülkemizin ve dünyanın en kıymetli markalarından bir tanesi. Bizi bugüne getiren değerlerimiz, yaptığımız yolculukta desteğini bizden esirgemeyen 82.000 çalışanımız var. Her bir yapı taşımıza teşekkür mahiyetindeki bu film, 90 yıllık yolculuğumuzu beklenmedik bir şekilde anlatıyor. Bizler de Türk Hava Yolları’nın 90., Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında milletçe göğsümüzü kabartacak bir işe imza atmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Tribal Worldwide İstanbul reklam ajansı imzalı filmin yönetmenliğini Serdar Dönmez üstlenirken görüntü yönetmeni Danimarkalı Kasper Wind oldu. Filmde kullanılan Türk Hava Yolları’nın resmi ilk uçaklarından olan Curtiss Kingbird D2 model uçak, bu proje için gerçek boyutlarıyla yeniden yapıldı. Ağırlığı yaklaşık 1,7 ton, kanat açıklığı 17 metre, boyu 11 ve yüksekliği 4 metre olan maket uçak, 2 ayda tamamlandı. Maket uçağın,  önümüzdeki günlerde genel merkez binası bahçesinde hatıra olarak sergilenmesi hedefleniyor. Uçağın gökyüzünde olduğu anlar ise CGI teknolojisiyle canlandırıldı.

Künye

Reklamveren Yetkilisi: Rafet Fatih Özgür, Fatih Karaman, Dilek Danışman, Uğur Emre Paksoy, Dinem Usta, Fatih Akyıl, Hatice Kübra Kışla, Orkide Kaymal, Çağrı Kayaokay, Berfin Yaşar, Kayahan Uluş, Elvan Kısmet, Şevval Cansu Güler, Selçuk Çelebioğlu

Reklam Ajansı: Tribal Worldwide İstanbul
Yaratıcı Başkan: Arda Erdik
Ajans Başkan Yardımcısı: Başar Bellisan
Yaratıcı Lider: İsmail Anıl Güzeliş, Yiğit Tümer 
Yaratıcı Ekip: Sedef Lakay, Duygu Yazıcı, Jineps Hızlıok, Karolin Gülo, Hakan Yılmaz, Ekin Su Şahin, Hazal Köseoğlu
Yönetici Ortak ve Müşteri İlişkileri Direktörü: Emir Medina
Müşteri İlişkileri Süpervizörü: Çağrı Budak 
Sosyal Medya Grup Başkanı: Ömür Mert Koçdoğan
Sosyal Medya Ekibi: Ecegül Şen, Dilan Saray
Stratejik Planlama Direktörü: Ceren Şehitoğlu
Stratejik Planlama: Furkan Özgür
Ajans Yönetici Prodüktörü: Gülengül Soytürk
Ajans Yönetici Prodüktör Yardımcısı: Ümit Bak
Ajans Prodüktörü: Alper Öz
Prodüksiyon Şirketi: Depo Film
Yönetmen: Serdar Dönmez 
Yapımcı: Ender Sevim, Cüneyt Utkular, Burak Erdener, Yağmur Yıldız 

 

Post Prodüksiyon: İMAJ
Müzik: Audentity
Afiş İllüstrasyonu: Hüseyin Sandık