artwork

79. sayımızda kapak konumuz Cannes Lions 2018

5 sene önce

0

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin etkileri kolay kolay geçmiyor. Hâlâ üzerinde konuşulacak konular sunduğu için 79. sayımızda kapak konumuz Cannes Lions 2018 oldu ve festivali tüm detaylarıyla inceledik.

Yeni Sayımızı Dergilik’ten okuyabilirsiniz!

 

Bu yıl hem katılımcı kitlesi hem de gönderilen işler bazında küçülen festivalde hem Türkiye’den jüri üyeleri vardı hem de ülkemizden üç ajans ödülle döndü. Ayrıca hem ajanslardan hem de kurumsal taraftan önemli isimler festivale katıldı, görüşlerini bizimle paylaştı. Elbette Cannes Lions 2018’in Grand Prix kazanan işlerine ve festival fotoğraflarına da sayfalarımızda yer verdik.

Bu ay bize heyecan veren olaylardan biri de Lift Content Factory içerik ortaklığıyla gerçekleştirilen CEF 2018 oldu. Sabancı Üniversitesi ve Akbank, “Finans Piyasalarının Geleceği” konferansında Türkiye’den ve dünyadan önemli isimleri ağırladı, küresel piyasaların geleceğine dair önemli içgörüler sundu.

Close Up bölümünde üç özel röportaj

Burn Energy Drink Pazarlama Departmanı Bölge Yöneticisi Gökçe Özer’le Big Burn Festival’ı hem marka konumlandırması hem de festival pazarlaması bağlamında konuştuk. Elektronik müzik ve festival ortamlarını seviyorsanız, bu röportaj ilginizi çekecektir.

İkinci röportajımız Eczacıbaşı Tüketici Ürünleri Kağıt Kategorisi Pazarlama Direktörü Aslı Biçer’le oldu. Kendisiyle Selpak’ın “Ön Yargıları Silelim” kampanyasını ve yeni pazarlama stratejilerini konuştuk.

Son röportajımızı da Rio Film’in kurucusu Özer Selik’le gerçekleştirdik, keyifli bir sohbet içinde hikayelerden bahsettik.

Ofis, Handmade, Keşif, Kahramanlar ve daha fazlası

79. sayımızda kapak konumuz Cannes Lions 2018 dedik ama Campaign Türkiye’de bundan çok daha fazlası var. “Çok bilgili emlak sitesi Zingat”ın ofisini ziyaret ettik, filmlerden ilham alan sanatçı Çağatay Odabaş’ı keşfettik, Kaan Bağcı bize kahramanı Sylvain Chomet’yi anlattı. Havas Creative Group Sr. Art Direktörü Mert Özkaner de harika çizimleriyle Handmade sayfalarımıza konuk oldu.

İlginizi çekeceğini umduğumuz içeriklerle Dergilik’te ve bayilerdeyiz. Keyifli okumalar dileriz.

Senin için
Tümünü göster
Digitas, kız öğrencileri teknoloji alanına çekmek istiyor

Digitas UK kadınların teknoloji sektöründeki yerini, etkinliğini artırmayı hedefliyor...

DOOH, sosyal medyayı güçlendiriyor

Nörobilim çalışması, DOOH’un sosyal medyada ‘önemli değerleri ortaya çıkardığını’ gösteriyor...

Oy ve Ötesi 100 bin gönüllü ile seçim günü sandıkların…

Oy ve Ötesi Derneği, 17 Mart Cuma günü, Impact Hub’da...