7 metrelik Joffrey’i devirmek için tweet atın

Yeni sezonu merakla beklenen Game of Thrones dizisinin en nefret uyandıran karakterlerinden Kral Joffrey ilginç bir kampanyanın öznesi oldu. Dördüncü sezonun tanıtımı için DDB Group New Zealand ekibi Yeni Zelanda’daki Auckland’ın Aotea Meydanı‘na 7 metrelik bir heykelini dikti. #bringdowntheking hashtagiyle atılan twitlerle birlikte bu dev heykel aynı Irak’ta halatlarla yıkılan Saddam Hüseyin‘in heykeli gibi yerle bir edilecek.

Yerleştirilen kameralarla internet sitesinden tweetler ve meydan görülürken bu konuda başarıya sağlandığında heykelin yıkılışı tüm dünyada canlı yayında izlenecek. SKY televizyonlarının program direktörü Travis Dunbar, “Televizyon dünyasının açık ara en nefret edilen karakteri Joffrey, seyircilerin Joffrey’i öldürmeleri için bir fırsat yaratmak heyecan verici” dedi.

DDB kıdemli kreatif direktörü Shane Bradnick, “Kurgusal, sanal ve gerçek dünyayı bir araya getirecek bir proje yapmak isteyen bir müşteriyle çalıştığımız için çok mutluyuz” dedi. Heykelin yaklaşık 5 gün sonra ya da 1 milyon tweet sayısına ulaştıktan sonra yıkılması bekleniyor.

KÜNYE

Reklamveren: SKY Television

Ajans: DDB Group New Zealand

Kıdemli Kreatif Direktör: Shane Bradnick

Kreatif Direktör: Chris Schofield

Sanat Yönetmeni: Adam Thompson

Metin Yazarı: Roy McKechnie

 

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Yasin diyor

    Son haberlere göre kampanyayı duyan Kral Joffrey, Westeros’ta Twitter’ı yasaklatmış…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.