artwork

7 dolardan 172 milyon takipçiye Dwayne Johnson

5 sene önce

0

En son Jumanji: Welcome to the Jungle’da gördüğümüz aktör, Amerikan güreşçisi ve Amerikan futbolcusu Dwayne Johnson, eylül ayında ortağı Dany Garcia ile Seven Bucks Productions isimli bir ajans kurmuştu. Şirketin CMO’su olarak eski Droga 5’lı Chet Gulland’ı atayan Johnson, ilk işini de kendi markası Project Rock ve Under Armour iş birliği üzerine çıkardı. Ortaya çıkan çalışma için “7 dolardan 172 milyon takipçiye Dwayne Johnson” demek pek yanlış olmayacak.

Dwayne Johnson bu görüntüleri vermek için gerçekten günlük antrenmanını yapıyor.

Kendi markasının tanıtımı için, kendi kurduğu prodüksiyon şirketinin hazırladığı reklamda, kendi spor salonu Iron Paradise’ta kendisi oynayan, hatta seslendirmesini de kendisi yapan Dwayne Johnson, “Build the Belief” söylemiyle yola çıkıyor. Kendisinin ve başka ünlülerin zorlayıcı antrenmanlarının gösterileceği video serisinde aktör, futbol kariyerinde çok başarılı olamadığını, cebinde 7 dolar kalmışken bugünkü konumuna nasıl ulaştığını anlatıyor.

Project Rock tanıtımından fazlası hedefleniyor

Kampanya Project Rock spor giysilerinin ve ayakkabılarının “Chase Greatness” koleksiyonu için hazırlanmış olsa da tek bir koleksiyon üzerine odaklanmak yerine, daha iyisini başarmak için insanlara ilham vermeyi hedefliyor. Bu nedenle, yapılan tüm çekimlerde doğallık ön planda tutulmuş. Yani reklam filminde gördüğünüz hiçbir şey poz verilerek, yeniden çekilerek, “Bir de aynı hareketi bu açıdan alalım” diyerek elde edilmemiş.

Chet Gulland kampanyayı, “İnsanlara sadece üzerlerine giyecekleri birer tişört ya da ayakkabı değil, onlara ilham veren, bağ kurabilecekleri ve gerçekten hissedebilecekleri bir hikaye vermek istiyoruz” cümlesiyle özetliyor. Kampanya önümüzdeki hafta boyunca Dwayne Johnson’ın sosyal medya hesaplarından paylaşılacak, en az 172 milyon takipçiye ulaştırılacak.

Senin için
Tümünü göster
iPhone’un çekim kalitesi Hintli film yönetmenini etkiledi

Apple, Hindistan’da yaratılan ilk “iPhone’la çekilen”, 30 dakikalık Bollywood tarzı...

Purina, Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getirdi

Purina’nın heyecanlı kedisi Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getiren proje kapsamında ünlü...

Babanız elektrikli otomobil alırsa…

Kevin Bacon ve kızı, eğlenceli Hyundai Ioniq 6 reklamı için...