Site icon Campaign Türkiye

62. Cannes Lions jüri başkanları açıklandı

Bu yıl, 21 – 27 Haziran tarihleri arasında  62’cisi düzenlenecek olan Cannes Lions Uluslararası Yaratcılık Festivali’nin jüri başkanları açıklandı.

İşte ödüllerin verileceği 15 kategorinin bu yılki jüri başkanları ve konuyla ilgili düşünceleri:

 

David Lubars

Markalı İçerik ve Eğlence 

David Lubars, Chief Creative Officer, BBDO Worldwide, Chairman, North America

“Benim için Cannes Lions’ın en heyecanlı ve belki de en önemli kısmı. Bu kadar farklı alanlar biribiriyle çok hızlı bir biçide çarpışıyorlar; bu kategori içerik ve ufuk çizgileri vermekte yardımcı oluyor.”

 

Wendy Clark

Creative Effectiveness 

Wendy Clark, President, Sparkling Brands & Strategic Marketing, Coca-Cola North America

“Yaratıcılık ve etkileyiliciğin birini dışlayan sonuçları olamaz. Yaratıcılık ilgi çekici hikaye anlatımını ve yeniliği ateşlerken, etliyecilik, marka için pozitif etkiyi ve sonucu ateşliyor. Bu yılın başvurularını gözden geçirmek ve endüstrinin yaratıcılık ve etkileyiciliğin sınırlarını ne kadar yükselttiğini görmek için sabırsızlanıyorum.”

 

Jean Lin

Siber 

Jean Lin, Global CEO, Isobar

“Sektörümüz için en heyecanlı zamanları yaşıyoruz ve dijital, yenilik işlemleri ile marka deneyiminden ilham alan dijital teknolojinin içinde bulunduğu bir Marka Ticareti dönemine daha önce hiç bu kadar yakın olmamıştı. Cannes Lions Siber jüri başkanlığı yapıp dijital yaratıcılığın tekrar tanımlanmasına tanıklık etmek için en doğru zaman. Akranlarımdan oluşan bu jüriye liderlik etmek benim için bir onur ve dünyadaki işleri ve fikirleri görmek için sabırsızlanıyorum.”

 

Andy Payne

Tasarım

Andy Payne, Global Chief Creative Officer, Interbrand Group

“Umarım jüri olarak tasarım değerini savunuruz – evet güzeli ve emeği kutla ama tasarımın değerini anla düşünceler arasında – öyle düşünceler ki şirketleri, organizasyonları, markları ve insanları daha ileriye ve daha ilham verici deneyimlere götürüyor.”

 

Judy John

Direct

Judy John, CEO & Chief Creative Officer, Leo Burnett

“Kanada için ilk defa jüri başkanı olmak muazzam bir onur. Dünya klası bir jüriyle ilham verici işler üzerine tartışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

 

 

Tor Myhren

Film

Tor Myhren, President & Worldwide Chief Creative Officer, Grey

“Cannes Lions her yıl yaratıcılığın seviyesini bir üst basamağa taşıyor ve Film jüri başkanı olmak heyecan verici. Filmin, dijital dünyada bile en güçlü hikaye anlatım türü olduğuna inanmaya devam ediyorum. Gerçekten yeni olanı arayacağız ve cesur ve dikkat çekici işe ödül vereceğiz. “

 

João Daniel Tikhomiroff,

Film Kraft

João Daniel Tikhomiroff, Founder, Partner-Director, Mixer, Brazil

“Senaryodan sese “zanaat” düşünceyi destekleyen yapıdır. Bilginin taştığı bir dünyada, hedef kitleyle etkileşime geçmek gittikçe zorlaşıyor. Ama bu tam da benim aradığım. Zanaatte mükemmelliği yakalayarak, insanlara ulaşabilir, onları ağlatığ, güldürüp, düşündürüp, değiştirebiliriz. Düşünde ruhtur. Bedenle beraber hayata gelir.”

 

Nick Emery

Medya

Nick Emery, Global Chief Executive Officer, Mindshare Worldwide

“Medyada en iyiyi, ama sadece pırıltılı ve çekici olanı değil aynı zamanda medyanın zorlayıcı tarafı olan veri, insight ve uygulamanın da en iyi şekilde bağlantılı olan işi ödüllendirmek bizim sorumluluğumuz. Bu herşey medyada başlaıp bitiyor. Medya ün ve para, fikirler ve mesuliyet, Hollywood ve A Beautiful Mind (Akıl Oyunları). Bizim görevimiz, ve Cannes Lions’un sunduğu, status quo’culuğa meydan okumak, sadece bildiklerimizi tekrar saymaya değil yeni şeyler yapmaya teşvik etmek. Cannes Lions teknolojiyi, içeriği ve yeniliği kutlamak, ve Medya Lions dünyanın merkezinde oturuyor.”

 

Joanna Monteiro

Mobil

Joanna Monteiro, Vice President Creative Director, FCB, Brazil

“Yaratacı iş için büyük bir potansiyeli açığa çıkaran bir kategori olan mobil kategorinin jüri başkanı olmak benim için gerçekten bir onur. Marka ve tüketici arasındaki iletişimin hatayi önem taşıdığı bir dönemde mobilden daha iyi birşey yok.”

Juan Carlos Ortiz

 

Açıkhava

Juan Carlos Ortiz, President & CEO of DDB Latina & Creative Chairman of DDB Americas, Colombia

“Hayatta ve kariyerimde, her zaman en basit şeylerin en anlamlıları olabileceğine inanırım. Eğer biraz durup düşünürseniz, her şeryeyin insan doğasına ve insan içgörüsüne indirgeyebilirsiniz. Açıkhava her zaman basit düşüncelerin, gücü olan düşüncelerin, büyüsünü gösterir. Bu kategoride jüri başkanlığı yapmak benim için bir onur ve en büyük beklentilerimden biri de biz, kreatiflerin, insan içgrüsünün DNA’sını teknolojiyi kullanarak gerçek dünyaya yansıtma konusunda ne kadar evrildiğimizi görmek.”

 

Lynne Anne Davis

PR

Lynne Anne Davis, President & Senior Partner, FleishmanHillard Asia Pacific

“Yılın en çok ilham veren PR işlerininden sorumlu bir jürinin başkanlığını yapmak çok büyük bir heyecan ve ayrıcalık. Dünyanın en iyi kampanyalarının kalbi PR’dır. Duygusal bağlantılar kurarak, insan gerçeklerini açığa çıkararak, zihin açarak, kalplere dokunarak ve ilham kaynağı olarak sürekli gücüne güç katan son decere dinamik bir disiplin. Cannes Lions 2015 en zengin ve yaratıcı bir vitrin olacak.”

 

Pablo del Campo

Basın

Pablo del Campo, Worldwide Creative Director, Saatchi & Saatchi

“Yeni medya tarafından şekillenen bir sektörde, basım hala, yaratıclık için en zor meydan okumaların yeri. Düşüncenin en iyi çalışabilmesi için basımın tek bir algısal boyutu var. Orjinallik, basitlik ve sürprizin birleşerek ortaya tek bir duygusal an çıkarmalı ki bu da kategorinin gösetlenmesi için yeterince heyecan verici.”

 

Matt Eastwood

Promo & Activation

Matt Eastwood, Worldwide Chief Creative Officer, JWT

“Promo ve Aktivasyon jürisinin başkanlığın yapmak hem bir onu hem de bir ayrıcalık. Bugün, müşteriler bu kategorideki işlerin markanın verdiği sözü güçlendirici olarak grüyorlar. Mükemmeliğin kalıcı kaydı olarak kalacak işi seçerken, benim umudum hem müşteriyi hem de kreatifi kendi hayallerinin sınırlarını zorlamaya ilham kaynağı olabilmek.”

 

Paul Reardon

Radyo

Paul Reardon, Executive Creative Director, Whybin\TBWA Group Melbourne, Australia

“Benim işleri değerlendirme ölçütüm gayet basit. Stratejik olarak ilgili ve kusursuzca tasarlanmış parlak fikirleri ararım. Gerçekten zor olan tarafı bu işleri bulabilmek. Ama Cannes Lions’ın heyecanladıran tarafı da bu. Show o kadar büyük ve o kadar çok yeteneğin ilgisini çekiyor ki o parlak fikrin orada, binlerce başvurunun arasında, bir yerde saklanıyor. 2015’te radyo için yapılacak avda rehberlik yapmaktan gurur duyuyorum.”

Titanium and Integrated

 Mark Fitzloff, Partner and Executive Creative Director, Wieden+Kennedy Portland

“1998’te Microsoft için hazırladığım bir bannerla shortliste kaldım. Bu benim ilk Cannes Lions ödülümdü. Bu yüzden de en anlamlı olanı da hala o. Bu yılın Titanium ve Integrated jüri başkanı olarak ne mi arıyorum? Sanırım aynı duyguyu birine hissettirebilmek harika olurdu.”

 

 

 

 

Exit mobile version