Site icon Campaign Türkiye

6 imparator Türkiye planlarını açıkladı!

Reklam, medya ve iletişim dünyasında 55 milyon doları yöneten 6 imparator Campaign Türkiye’nin ilk sayısına verdikleri özel röportajlarda Türkiye’ye bakış açılarını ve yatırım planlarını anlattı.

Omnicom Group Başkanı John Wren, 2012 hedeflerini dijital üzerine kurarken Türkiye’de ne gibi fırsatlar görüyor?

“Türkiye neredeyse her şeyin merkezinde bulunuyor” diyen Interpublic Group Başkanı ve CEO’su Michael Roth, Türkiye’yi beşinci BRIC ülkesi olarak görüyor. Peki Türkiye’de büyüme planları ne?

Publicis Groupe Başkanı ce CEO’su Maurice Levy, 2012’de satın alma açısından daha mütevazi bir yıl geçireceklerini açıklıyor ancak Türkiye’ye farklı bakıyor. Peki Türkiye’de önümüzdeki yıllardaki yatırım planları ne?

Havas Group Global CEO’su David Jones’un felsefesi “Digital at the core”. Jones, Türk ajanslarını ise bölgesel merkez olarak konumlandırıyor. Türk reklam pazarının dinamikliğinden etkilenen Jones, yetenekli şirketleri satın almaya açık olduğunu belirtiyor ve stratejilerini açıklıyor.

Türkiye’ye en geç giren global network Dentsu’nun sözcüsü Shusaku Kannan artık gelişen pazarlara odaklandıklarını açıklıyor. Peki Türkiye hakkında ne düşünüyor?

Aegis Group ve Aegis Media CEO’su Jerry Buhlmann ve Aegis EMEA CEO’su Simon Francis, 1997’den bu yana varlıklarını sürdürdükleri Türkiye’de dikkate değer gelişmeler olduğunu düşünüyor ve Türkiye’de hangi alanlara yatırım yapacaklarını açıklıyor.

En üst seviyeden açıklamalar 1 Ocak 2012 tarihli Campaign Türkiye’de…

Exit mobile version