artwork

41? 29!’dan Facebook saldırısı ile ilgili açıklama geldi

11 sene önce

0

Dün gece yarısı 41? 29!’un yönettiği Facebook hesaplarının yönetimi, ‘terör örgütü sempatizanları’ tarafından hacklenmişti.  Aralarında Garanti Bankası, DenizBank, TTNet, Nokia gibi markaların bulunduğu hesaplar kısa süre bu grubun kontrolünde kaldıktan sonra ajans tarafından geri alınmıştı. 41? 29! yaşanan olaylara ilişkin az önce bir açıklama yaptı:

“Dün gece yaşanan olayları, Facebook ekipleriyle de birlikte çalışarak ve anında müdahele ile çözdük. Hack saldırısına uğrayan sayfalarımızı hızlı bir şekilde geri aldık, gece boyunca süren çalışmalarla tüm güvenlik ve içerik kontrollerini de yaparak, teker teker yayına soktuk. Hiç bir sayfamızda kullanıcı ve markalarımızın içeriği ya da datasına herhangi bir zarar gelmemiştir.

Bir Facebook iş ortağı olarak, konuyla alakalı güvenlik analizi çalışmalarımız, Facebook’la işbirliği halinde titizlikle devam etmektedir.  Tüm 41? 29! ailesi olarak, başta müşterilerimize ve tüm iletişim sektörüne gösterdikleri yakın ilgiye ve verdikleri yakın destekten ötürü teşekkür ederiz.”

Senin için
Tümünü göster
Twitter marka güvenliği parametrelerini geliştiriyor

Marka güvenliği Twitter’da Elon Musk’tan sonra da birincil öneme sahip...

Ascential ikiye bölünüyor, Philip Thomas CEO olacak

Cannes Lions sahibi Ascential ikiye bölünüyor; Duncan Painter ve Philip...

Yeni web sitemizin relansmanı için bir ilke imza attık

Campaign Türkiye olarak yenilenen yüzümüz için exclusive bir kampanya oluşturduk...