artwork

Kurumsal İletişim Sertifika Programı bitti

8 yıl önce

0

Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD), yeni mezun ve genç iletişim profesyonellerini sektörün önemli isimleriyle buluşturduğu Kurumsal İletişim Sertifika Programı’nın dördüncüsünü tamamladı. Campaign Türkiye işbirliği ile Campaign Academy‘de gerçekleşen programdan mezun olanlara sertifikaları verildi. Katılımcılar sertifikalarını, Dernek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Şekerbank T.A.Ş. Kurumsal İletişim ve Strateji Grup Başkanı Aybala Şimşek’in elinden aldı. Son program ile bugüne kadar 94 kişi sertifika almaya hak kazandı.

Kurulduğu günden itibaren pek çok üniversitede kurumsal iletişim çatısı altında sektöre yönelik dersler veren KİD, bu hedef doğrultusunda kurumsal iletişim alanında çalışan iletişimcilerin ve bu mesleğe adım atmak isteyen gençlerin kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunuyor.

Programda, Türkiye’nin önde gelen banka, holding ve şirketlerin kurumsal iletişim yöneticileri iletişimin ipuçlarını verirken kendi deneyimlerini de paylaştı.

Kurumsal İletişimciler Derneği Başkanı ve TAV Havalimanları Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül, “Meslek standartlarını yükseltmek ve geleceğin kurumsal iletişimcilerini daha donanımlı hale getirmek üzere hayata geçirdiğimiz ve dördüncüsünü tamamlamış olduğumuz sertifika programı, ilgiyle karşılanmaya devam ediyor. Programın gerek içeriğini gerekse sunuş biçimini, aldığımız geri bildirimlere göre geliştirerek sürdürüyoruz. Şimdiye kadar 94 kişi sertifika aldı. Katılımcılar, yedi hafta boyunca Türkiye’nin önde gelen kurumlarının üst düzey iletişim yöneticilerinin deneyimlerinden faydalanma imkanına sahip oluyor. Türkiye’nin kurumsallaşma düzeyi en yüksek şirketlerinin yaşanmış hikayelerini yaşayan kişilerden öğreniyor. Bundan sonraki süreçte de gelen talepler doğrultusunda sertifika programımızı sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Programda, Kurumsal İletişime Giriş, Araştırma / Ölçümleme, Etkinlik Yönetimi, Finansal İletişim, İç İletişim, Konu Yönetimi, Kriz İletişimi, Kültür ve Sanat İletişimi, Lider İletişimi, Medya İletişimi, Sosyal Medya İletişimi, Sosyal Sorumluluk ve Sürdürebilirlilik İletişimi ile Spor İletişimi olmak üzere 13 konu yer aldı.

Sertifika programına katılanların görüşleri ise şu yönde oldu;
Ayşe Nil Koloğlu / CLK Enerji Kurumsal İletişim Uzmanı:

Ayşe Nil Koloğlu

“Kurumsal İletişim alanında kariyer hedefi olan herkesin katılması gereken bir program olduğunu düşünüyorum.

Bu programı faydalı ve özel kılan ise Kurumsal İletişim alanında tecrübeli yöneticilerin, akademik bilginin yanısıra deneyimlerini paylaşıyor olmalarıdır.

Bu paylaşımların şirketlere ve çalışanlara faydası olduğunu düşünüyorum ki, bilgi paylaştıkça güzeldir. Aynı zamanda bu alanda çalışan kişilerle iletişim halinde olabilmek adına da güzel bir platform. Bize böyle bir ortam sağladığınız, özenli seçilen yöneticiler ve içerikler için teşekkür ederiz.”

Selda Aşkın / Carrefoursa Kurumsal İletişim Uzmanı:

Selda Aşkın

“KİD Sertifika Programı benim için, kendimi geliştirebileceğim harika bir deneyim oldu. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketlerinin Kurumsal İletişim Direktörleri ile tanışma fırsatı buldum. Onların iş hayatındaki tecrübelerini öğrendim. Eğitmenlerin dinamik yapıları ve enerjinin düşmesine müsaade etmeyen tempoları müthişti. Kısacası hem şirketim için hem de kendim için farkındalık kazanmama sebep oldu. Herkese çok teşekkürler.”

 

 

Nesrin Hekimoğlu / Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kurumsal İletişim:

Nesrin Hekimoğlu

“Kurumsal İletişim Sertifika programından bir önceki dönem program tamamlandığında haberdar olabilmiş ve kaçırdığım için de çok üzülmüştüm. Yeni dönem için sabırsızlıkla bekledim ve şimdi beklediğime değdiğini düşünüyorum.

3 yılı aşkın süredir Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından birinde kurumsal iletişim biriminde görev yapıyorum ve sorumluluğunu üstlendiğim görevler gereği her gün yeni bir kazanım elde ediyorum. Bu süreçte ufkumu açtığına inandığım bir eğitim gerçekleştirdik. Kurumsal iletişim profesyonellerinin aktardığı hem teorik bilgiler hem de deneyimler çok yararlı oldu. İçerikler tam da ihtiyacımı ve merakımı karşılayacak şekilde belirlenmişti. Ayrıca profesyonellerin sıcak ve samimi yaklaşımlarının da eğitimin keyifle sürmesine katkısı oldu. Mesleki gelişimime katkıları için KİD ve Campaign Türkiye’ye teşekkür ederim.”