artwork

4. Kurumsal İletişim Sertifika Programı başlıyor

7 sene önce

0

Kurumsal İletişimciler Derneği, yeni mezun ve genç iletişim profesyonellerini sektörün önde gelen isimleriyle buluşturduğu sertifika programının dördüncüsüne başlıyor. Bugüne kadar pek çok üniversitede Kurumsal İletişim çatısı altında sektöre yönelik dersler veren KİD, bu hedef doğrultusunda Kurumsal İletişim sektöründe görev alan iletişimcilerin ve bu mesleğe adım atmak isteyen gençlerin kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunuyor. Programda Kurumsal İletişime Giriş, Araştırma / Ölçümleme, Etkinlik Yönetimi, Finansal İletişim, İç İletişim, Konu Yönetimi, Kriz İletişimi, Kültür ve Sanat İletişimi, Lider İletişimi, Medya İletişimi, Sosyal Medya İletişimi, Sosyal Sorumluluk ve Sürdürebilirlilik İletişimi ile Spor İletişimi olmak üzere toplam 13 başlık altında dersler işlenecek.

 

Programda, Türkiye’nin önde gelen holding, banka ve birçok sektörün  kurumsal iletişim yöneticileri mesleklerinin temel kurallarının yanı sıra kendi deneyimlerini de paylaşacak. Campaign Türkiye işbirliği ile 5 Kasım – 17 Aralık tarihleri arasında yapılacak Sertifika Programı, yedi hafta boyunca salı ve perşembe akşamları Campaign Academy’de gerçekleşecek.

Kurumsal İletişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve TAV Havalimanları Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül “Kurumsal iletişim, her geçen gün daha da karmaşıklaşan iş süreçlerinin verimli, etkin ve sürdürülebilir şekilde ilerlemesi için önemli bir işlev üstleniyor ve birçok şirkette bir yönetim fonksiyonu olarak kabul ediliyor. Meslek standartlarını yükseltmek ve geleceğin kurumsal iletişimcilerini daha donanımlı hale getirmek üzere hayata geçirdiğimiz ve şimdiye kadar 3’ü de ilgiyle karşılanan sertifika programımızı aldığımız geri bildirimlerle geliştirerek sürdürüyoruz. Katılımcılar yedi hafta boyunca Türkiye’nin önde gelen kurumlarının üst düzey iletişim yöneticilerinin teorik birikimleri ve pratik deneyimleri ile  yaşanmış ‘iletişim’ hikayelerini dinleme olanağı bulacak.” dedi.