3D yazıcı üreticisi Creality, sağlık çalışanları için üretim yapıyor

Çinli 3D yazıcı üreticisi Creality, yüz maskelerini koronavirüs hastalarını tedavi eden tıbbi çalışanlar için daha az ağrılı hale getiren binlerce toka üretiyor.

Plastik tokanın her iki yanındaki küçük çubuklar, maske takan kişinin başının arkasındaki elastik gerginliği sağlıyor, böylece kulaklarına acı verici bir baskı yapmıyor.

Yüz maskeleri, tıbbi çalışanların koronavirüse karşı korumanın önemli bir parçasıdır, ancak uzun süre Kişisel Koruyucu Ekipman (PPE) giymek kullanıcı için çok rahatsız edici olabilir.

Creality kıdemli tasarımcısı Guoliang Ji, “Raporlardaki doktorların ve hemşirelerin yüz maskelerinin neden olduğu yüz ve kulaklarda büyük fiziksel acı çektiğini görünce, rahat hissetmelerine neyin yardımcı olabileceğini düşünmeye başladım. İyi olduğum 3D baskıdan yararlanarak sağlık görevlilerine yardım etmek istiyorum.”dedi.

Bir Creality Ender-3 3D yazıcıda saatte bir defada beş toka basılabiliyor.

Shenzhen merkezli Creality, Çin’deki hastanelere bağış yapmak için tokaları üretiyor ve 3D yazıcıya sahip olan insanların da evde aynı şekilde üretim yapmalarını söyleyerek onları teşvik ediyor.

Her gün, Creality’nin 3D yazıcılarının 100’ü 10 saat çalışıyor ve 1.600 maske üretiyor. 4 Mart 2020’ye kadar Shenzhen’deki iki hastaneye ve diğer organizasyonlara toplamda 7.800 toka verildi.

Creality, toka tasarımını indirmeyi ücretsiz hale getirdi, böylece uygun bir 3D yazıcıya sahip herkes kullanmak veya bağışlamak için tokaları yazdırabilir.

3D baskı, ülkeler tıbbi ekipman talebini karşılamak için mücadele ederken şirketlerin üretim boşluklarını da hızla doldurmalarına izin verdi.

İspanya’da 3D baskı şirketi Nagami Design, hastane işçileri için yüz kalkanları üretmeye başladı.

Mimari tasarımcılar, virüsün yayılmasını durdurmak için insanların elleri yerine kolları ile kapılarını açmasına izin veren 3D baskılı bir kapı kolu oluşturdular.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.