36. İstanbul Film Festivali, yeni tanıtım filmiyle karşımızda

7 yıl önce

0

36. İstanbul Film Festivali’nin tanıtım kampanyası, hepimizi sinemaya çağırıyor ve hayatımızın parçası haline gelen küçük ekranlardan beyazperdeye davet ediyor.

TBWAIstanbul’un yoğun bir süreç sonunda hazırladığı kampanya, sinema sinemada izlenir mesajı veriyor. Outdoor, tv, dijital ve basılı mecralarda yayınlanan reklam kampanyası, artık bağımlılık haline gelen telefon, tablet veya televizyon ekranlarından film izlemeye çalışmak yerine, sinemaya gelin diyor. Reklam filminde de bu ekranlara olan bağımlılığımız muzip bir şekilde işleniyor.

36. İstanbul Film Festivali’nin reklam kampanyasının prodüksiyonunu Anima İstanbul üstlendi. 4 gün süren film çekimlerinin ardından, 20 günlük yoğun bir animasyon ve post prodüksiyon süreciyle film son halini aldı. Filmin çekiminde 22, animasyon bölümünde ise 12 kişi görev aldı. 43 oyuncunun kullanıldığı çekimler; Karaköy, Galata, Beyoğlu, Maslak, Osmanbey bölgelerindeki 8 mekanda ve sokaklarda gerçekleştirildi.

Reklam müziğini Hey Douglas’ın, seslendirmesini Serkan Keskin’in yaptığı kampanya filminin yönetmen koltuğuna ise Elif Kalkan oturdu. 

TBWAIstanbul ve prodüksiyon ekibinin yaklaşık 4 aylık gönüllü çalışmasının ardından ortaya çıkan kampanyayla, 36. İstanbul Film Festivali sinemaseverleri sinemalara davet ediyor.

Künye
Reklamveren: İstanbul Kültür Sanat Vakfı
Reklam Ajansı: TBWAIstanbul
CCO: İlkay Gürpınar
Kreatif Direktör: Arkın Kahyaoğlu
Yaratıcı Ekip: Yiğit Karagöz, Bilge Tekin
Marka Ekibi: Ayşe Erdoğan, Beste Erener, Tuğçe Asrak, Ceren Kaban
CSO: Toygun Yılmazer
Genel Müdür Yardımcısı, Stratejik Planlama: Tuğyan Çelik
Stratejik Planlama: Ceren Şehitoğlu, Can Değerli
Prodüksiyon Ekibi: Ceyda Kayaçetin Schulte, Ceren Özen, Can Değerli
Prodüksiyon / Post-Prodükisyon Şirketi: Anima
Yönetmen: Elif Kalkan
Müzik: FFW Creative Audio
Kullanılan Mecralar: TV, internet, outdoor, radyo, in-store