29 Ekim Cumhuriyet Bayramı reklamları

Cumhuriyetin 98. yılını kutladığımız bu 29 Ekim’de de birçok marka Cumhuriyet Bayramı’na özel reklamlarını yayınladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı reklamlarını sizler için derledik. Keyifli okumalar!

Aras Kargo

Geçen yıl, Cumhuriyet’in 97.yıl dönümü için Aras Kargo tarafından hazırlanan ve çok beğenilen film, başta sosyal medya olmak üzere pek çok farklı kanaldan gelen talepler üzerine bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında yeniden yayınlanıyor. “29 Ekim Neden 29 Ekim” başlığıyla az bilinen bir tarihi gerçeği gözler önüne seren ve Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim tarihinin arka planını anlatan film, “BirSonrakiGunOlamazdi” etiketi ile yeniden izleyiciyle buluştu.


ING Türkiye

ING Türkiye, çoğumuzun bayram yaklaşırken internette arattığı soruya bu kez farklı bir cevap verdi. Arama motorlarında “29 Ekim hangi güne geliyor?” ve benzeri soruları aratan kullanıcıları 29 Ekim’e özel hazırladığı reklam filmine yönlendirdi.

Tribal Worldwide Istanbul imzası taşıyan kampanya, 29 Ekim iletişimleri başlamadan yaklaşık 10 gün önce yayına girerek tatil programı yapmak isteyen kullanıcıları da yakaladı.


Metro Türkiye

Cumhuriyet Bayramı için hazırlanan filmde, 28 Ekim 1923 akşamı Çankaya Köşkü’nde kurulan sofranın sadece bir sofra olmadığı anlatılıyor.

Kampanya öncesinde, filmde yer alacak yemekleri belirlemek için pek çok tarihçiyle iletişime geçildi, derinlemesine araştırmalar ve arşiv çalışmaları gerçekleştirildi. O gece sunulan yiyeceklerin tam listesine ulaşılamasa da genellikle Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği yemeklerin misafirlere ikram edildiği öğrenildi ve reklam filminde yer alan yemekler bu doğrultuda seçildi.

Yönetmen koltuğunda Burak Kolcu’nun oturduğu filmin prodüksiyonunu Kala Film üstlenirken müziğini Mehmetcan Erdoğan hazırladı.

 

LC Waikiki

LC Waikiki Cumhuriyetin 98. yılında da Atatürk’ün imzasını gururla taşıdıklarını vurgulayan bir reklam yayınladı. Dikiş makinası başında farklı insanların çalıştığını gördüğümüz reklam “Bu tasarımın altına atılan imza, tarihe atılan imza. İşte bu yüzden yıllardır gururla giyiyoruz, gururu giyiyoruz.” sözleriyle son buluyor. Reklam sosyal medyada #GururuGiyiyoruz ve #GururlaGiyiyoruz etiketleriyle destekleniyor.

 

Kelebek Mobilya

 

Kelebek Mobilya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel reklam filminde “Kuruluşumuzda O’nun İmzası Var” diyor. Aynı değerleri paylaşan milyonlar ile birlikte Atatürk’ün imzasını aynı coşkuyla, gururla yarınlara taşıdığına vurgu yapılan filmde #onunimzasıvar mesajı işleniyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.