22 Mart Dünya Su Günü kampanyaları

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1992 yılında Rio de Janerio’da düzenlenen BM Çevre ve Kalkınma Konferansı’nda dünyada suyun giderek artan öneminden dolayı her yıl 22 Mart’ın Dünya Su Günü olarak kutlanmasına karar verdi. O tarihten bu yana kutlanmakta olan 22 Mart Dünya Su Günü için markaların bu sene yaptığı kampanyaları sizler için derledik.

 

 

Metro, Su Hareketi ile suyu hayata kazandırıyor!

Metro Toptancı Market, 2017 yılında başlattığı Metro Su Hareketi’yle 22 Mart Birleşmiş Milletler Dünya Su Günü’nde, su ve para tasarrufu sağlayacak ipuçlarını paylaşarak, çalışanlar ve müşteriler arasında bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık yaratıyor.

 

Nestlé Pure Life iyi gelecek için TEGV’le el ele verdi


Nestlé Pure Life, marka kimliğini ve logosunu yeniledi. Yenilenen logosunu ve yeni marka dünyasını hazırladığı reklam filmiyle tüketicisiyle buluşturan marka, yola “İyi su varsa, iyi gelecek var” mottosuyla devam ediyor. Nestlé, yeni nesiller için sağlıklı bir gelecek hedefine odaklanıyor ve 22 Mart Dünya Su Günü’nü Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı (TEGV) iş birliğiyle kutluyor. Marka bu iş birliği kapsamında, Dünya Su Günü’nde belirli marketlerden yapılan satışlardan elde edecekleri tüm geliri TEGV’e bağışlayacaklarını belirtti.

 

Arçelik A.Ş.’den 1,4 milyon hanenin ihtiyacı kadar su tasarrufu

Arçelik A.Ş. CEO’su Hakan Bulgurlu mesajında, “Gezegenimizin geleceği için suyun her damlası değerli. Bugün 2,1 milyar insanın evlerinde güvenli içme suyuna erişimleri yok. Biz küresel bir şirket olmanın sorumluluğuyla sürdürülebilirliği değer zincirimizin her halkasına entegre ediyor, faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde çevre dostu ürünlerin yaygınlaştırılmasını sağlıyoruz. Sadece Türkiye’de tüm hanelerdeki çamaşır ve bulaşık makineleri en verimli ürünlerimiz ile değiştirildiğinde yaklaşık 150 milyon m3 su tasarruf edilecek. Buna ek olarak elde bulaşık yıkama yerine en verimli ürünlerimizin kullanılmasıyla tasarruf miktarı yılda 500 milyon metreküpe ulaşıyor. Bir başka bir deyişle 1,5 milyondan fazla hanenin yıllık tüketimine eş değer suyu tasarruf etmek mümkün oluyor. Günlük hayatlarımızda alacağımız basit önlemlerle fark yaratabiliriz” dedi.

 

Orman ve su hayattır

TEMA Vakfı bu yıl 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası ile 22 Mart Dünya Su Günü’nü iklim, toprak, su ilişkisine ve ormanların yaşamsal önemine dikkat çekerek kutluyor. TEMA Vakfı gönüllüleri bu kapsamda fidan dikimi ve bakımı, Su Zinciri Farkındalık Yürüyüşü, tanıtım ve bilgilendirme stantları, belgesel gösterimleri ile eğitim etkinlikleri düzenliyor. Gönüllüler, farklı şehirlerde etkinlikler gerçekleştirerek yaşamın temel kaynağı su ile orman ekosistemlerinin önemine dikkat çekiyor. Ayrıca TEMA Vakfı, Türkiye Su Varlıklarına Yönelik Tehditler Haritası’nın güncellenmesi için destek çağrısında bulunuyor.

 

Akarken doldur

Think your water” sloganı ile globalde suyun önemine dikkat çeken BRITA, Dünya Su Günü’nde gezegendeki her üç kişiden birinin suya erişiminin olmamasını farklı bir şekilde anlatıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.