artwork

2022’nin Yaratıcı Lideri TBWA\Istanbul’dan İlkay Gürpınar oldu

11 ay önce

0

Campaign Global Agency of the Year Awards‘da bu kategoride Altın kazanan, TBWA\Istanbul CCO’su İlkay Gürpınar oldu.

Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler eğitimi alan Gürpınar, kariyerine DJ olarak başladıktan sonra Y&R İstanbul’da reklam yazarlığı yaptı. 2006’da TBWA’ya katıldı ve 2014’te CCO olarak atandı. Şu anda 65 kişilik bir yaratıcı ekibe liderlik ediyor. IKEA, Disney+, Greenpeace, CarrefourSA ve Land Rover Defender’ı da içine alan 38 yerel ve küresel markanın çalışmalarını yönetiyor.

2022’de Gürpınar, network’ün yılın en büyük kazanımlarından biri haline gelen Peugeot konkuru için bölgesel Omnicom lideri olarak seçildi. Gürpınar ve ekibi tarafından oluşturulan Peugeot kampanyası, dünya çapında hemen hemen her ülkede yayınlandı.

Gürpınar üç kez Cannes Lions’da, iki kez D&AD’de (davet edilen tek Türk jüri üyesi olarak), Eurobest ve New York Festivalleri’nde jüri üyeliği yaptı. Türkiye’deki sorumluluklarına ek olarak Gürpınar, TBWA kolektifi içinde yaratıcı liderdir ve yaratıcı vizyonun şekillenmesinde çok önemli bir rol oynamakta, çok uluslu ekiplerle küresel konkurlara öncülük etmektedir.

TBWA’in Global CEO konferanslarında konuşmacı olan ve TBWA\University’nin genç yaratıcılara yönelik eğitim girişimlerine katkıda bulunan Gürpınar, kendini reklam endüstrisindeki genç yeteneklerin gelişimine ve büyümesine adamıştır. Bu aynı zamanda TBWA\Istanbul Yaz Stajı Programı’na devam eden katılımında da açıkça görülmektedir.

Ayrıca TBWA\Istanbul CSO’su Toygun Yılmazer ise Yılın Stratejik Planlamacısı kategorisinde Bronz ödüle layık görüldü.

Yaratıcı Lider kategorisinde kısa listeye kalanlar:
Special Yeni Zelanda Kurucusu CCO’su ve CEO’su Tony Bradbourne
Impact BBDO Birleşik Arap Emirlikleri CCO’su Ali Rez
Unilever & Special Projects, Ogilvy, Londra Küresel ECD’si Daniel Fisher
Wavemaker Avustralya İçerik ve Ortaklıklar Başkanı Shivani Maharaj

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK