Site icon Campaign Türkiye

2015’in en iyi 10 logo değişimi

 

Mükemmel bir logo değişimi eski bir markaya yeni bir nefes katabilir. Bu yıl, çok sayıda önemli şirket de logolarında değişime gitti. Grafik dizayn yayıncısı UnderConsideration’ın Brand New blog arşivinde yer alan, en iyi şekilde modernize edilmiş logolar arasında öne çıkanlar ise şunlar oldu:

10. Tasarım stüdyosu Studio Tilt’in yardımıyla, IHOP markası logosunda yer alan “Restaurant” ibaresini kaldırdı ve onun yerine gülen bir yüz görünümü verdi. Bu yeni logo, popüler retoran zincirinin 10 yıldır en güçlü satışları yakaladığı ikinci çeyreği yaşadığı dönemden iki ay önce gerçekleştirildi.

9. Yemek rezervasyon hizmeti OpenTable, Tomorrow Partners’la beraber çalışarak bu yeni logoyu tasarladı.

8. Troika kreatif ajansı Turner Broadcasting’in logosunu daha modern olan ve yine kendine özgü “r” şeklini koruyan yeni bir logoyla güncelledi.

7. Sbarro’nun yeni sahipleri zor zamanlar geçiren pizza zincirini yeniden hayata döndürmeyi umuyorlar. Bir dilim pizzayı temsil eden bir logoyu beraberinde getiren marka yenilemesi de doğru yönde atılan bir adım olarak görülüyor.

6. Ajans Girvin ile çalışan Emerald Nuts, eski moda logosunu daha modern ve düz bir logoyla değiştirdi.

5. The Ritz-Carlton otelinin logosuna Pentagram tarafından getirilen yeni tasarımın lüks otel pazarı içinde markanın dayanıklılığını artırdığı düşünülüyor. Aslan büstünün küçültülüp yazıların daha bold hale getirildiği bu yeni logo aynı zamanda ilginç bir mavi tona sahip zeminle desteklendi.

4. Google Ventures’ın yeni logosu da uzun ve hantal görüntüsünden kurtarılıp daha karakteristik bir havaya bütündürülmüş.

3. Bloom ve Anomaly ajansları, Johnnie Walker’ın logosunu daha detaylı karaktere sahip bir logoyla tazeledi ve daha genç, sofistike bir kitleye seslenen bir etiket ortaya koydu.

2. Viacom’un Spike network’ü Bluemarlin ajansıyla çalışarak, daha olgun bir logo yarattı ve böylece merkezdeki erkek demografik kitlesisinin daha ötesinde daha geniş bir kitleye seslenmeyi hedefledi.

1. 17 yıl boyunca aynı logoyu kullandıktan sonra Google bu yıl Eylül ayında logosunu yeniledi. Teknoloji devinin ayırt edici ve tek tip yeni görüntüsü tüm Google ürünleri içinde yer alan uygulamaları için taze ve doğru bir tasarım oldu.

 

 

 

 

Exit mobile version