Site icon Campaign Türkiye

2015’e anlamlı dört başlangıç

Campaign Türkiye’nin, 3’üncü yılını 344 sayfalık özel sayımızla kutluyoruz. Son 3 yıla baktığımızda Campaign Türkiye, zaman içinde olgunlaştı, köklerini sağlamlaştırdı. Fakat ilk yayınlandığı günde sahip olduğu heyecan ve motivasyonu hiç kaybetmedi.

2014, Campaign Türkiye için dergi, web ve tablet mecralarıyla sunduğu içeriği tek yönlü formattan çıkararak Kristal Elma Yaratıcılık Festivali gibi etkinliklerle iki yönlü diyaloğu ve paylaşımı başlattığı, ayrıca Campaign Academy ile de sektörün ihtiyacı olan eğitim içeriğini oluşturmaya başladığı bir yıl oldu. Kısacası Campaign Türkiye, faydalı içeriği verimli bir döngü formatında sunan ve kimi zaman sadece küratörlüğünü yaptığı yaratıcı endüstrilerin ortak platformu olmayı başardı.

2015 ise olgunlaşma döneminin devam ettiği bir yılın yanı sıra anlamlı ve heyecanlı projeleri hayata geçirdiğimiz bir yıl olacak. Mart ayında yayınlamaya başlayacağımız JR by Campaign adlı yeni bir dergi ve dijital platforma kavuşuyoruz. JR (cünyor okunuyor) yayın yönetmeninden, reklam satış ekibine kadar 30 yaş altı bir kadro tarafından 30 yaş altındaki okuyucu kitlesi için hazırlanıyor. JR ile gençleri, güçlü bireyler olarak yaratıcı endüstrilere kazandırmaya katkı sağlayan faydalı ve keyifli içerik sunmayı hedefliyoruz. JR, okuyucularıyla geleneksel dağıtım noktalarının yanı sıra doğrudan üniversite kampüslerinde de buluşmaya hazırlanıyor.

2015’in ilk günlerinde ayrıca ailemize kendi segmentlerinin lider yayınları olan Autocar, FourFourTwo ve Stuff dergileri katılıyor. Üç yayın da basılı dergilerin yanı sıra Campaign Türkiye’de son 3 yıldır yürüttüğümüz formatta, güçlü dijital mecralarıyla, eğitim programlarıyla ve tüketici kitlelerini markalar ile buluşturan etkinlikleriyle içerik döngüsünün tüm ayaklarıyla tamamlandığı platformlar olmaya hazırlanıyor. Kısacası Autocar otomotiv endüstrisinin, FourFourTwo futbol endüstrisinin ve Stuff teknoloji endüstrisinin gerçek anlamda merkezi oluyor.

Güçlü ve deneyimli ekiplerin aramıza katılmasıyla ailemizin genişlediği 2015’te ayrıca kreatif kalite çıtamızı yükseltmeyi amaçlıyoruz. Bu çerçevede, henüz William Morris Endeavor ile bonservisi konusunda resmi anlaşmayı imzalamamış olsak da, 2015’in ilk aylarında Emily Ratajkowski ailemize Kreatif Direktör olarak katılıyor.

2015’inizin mutlu ve huzur dolu geçmesi dileğiyle…

Keyifli okumalar,

 

Tolga Tuna

Campaign Türkiye Genel Yayın Yönetmeni

Twitter: @tolgabigkahuna

 

Bu yazı Campaign Türkiye Ocak 2015 sayısında yayınlanmıştır. 

 

 

Exit mobile version