2014’ün en iyi Noel reklamları

Festival havasında mısınız? Markalar bu yılın Noel ritmine girerken, komedi ve gerçek hayattan alınmış Noel sahnelerinden, kalp ısıtan arkadaşlık hikayelerine kadar, yayına girmiş reklam filmlerine aşağıda göz atabilirsiniz.

John Lewis: Penguen Monty
Youtube’da yayınlandığı gün 1.8 milyon defa izlenen reklam filmi bir çocuk ve oyuncak pengueni Monty ile arasındaki arkadaşlığı anlatıyor.

Burberry: Londra’dan sevgilerle
Yakışıklı, genç Romeo Beckham’ın çöpçatan rolünde olduğu, Burberry’nin ilk global noel kampanyasının teması aşk hikayesi. 4 dakikadan uzun süren reklam filmi, YouTube’da yayınlandığı ilk 72 saatte 2.2 milyon izleyici sayısına ulaştı.

Marks & Spencer: #FollowTheFairies
Bu yılın M&S Noel kampanyasının baş rollerinde ünlü isimler yok. Yerine bütün ülkeye Noel neşesi yayan, soluk hediyeleri muazzamlaştırmaya yardım eden iki tane “sosyetik peri” var.

Sainsbury’s: Noel paylaşmak içindir
Birinci Dünya Savaşının meşhur “Noel barışı” futbol maçında geçen reklam filmi, bir İngiliz askerinin bir Alman askerine yardım eli uzatmasını anlatıyor. Düşman kuvvetler siperlerine dönmeden önce futbol maçı yapıyorlar. Reklam filmi İngiliz askerlerinin, Alman askerlerine çikolata hediye etmelerini gösteriyor.

Mulberry: #WinChristmas
Adam & EVE/DDB tarafından yaratılan 90 saniyelik ilginç reklam filmi genç bir kadının  hediyelerini açtığı bir Noel sahnesi sunuyor. Aile içi rekabet Noel havasının yerini alıyor ve her aile ferdi kendi hediyesiyle bir öncekini geçmeye çalışıyor.

Argos: Advent için hazır olun
Dev ama minimalist bir Advent takviminde BMX bisikletçileri, kaykaycılar, gösterişli ren geyiği boynuzları ve tepesinde de hip-hop dansı yapan bir çocuk (klasik Noel perileri üzerine bir twist) gösteren reklam filmi Argos’un uzaylı aile karakterlerinden sonra çektiği ilk Noel reklamı.

Aldi: Noel’den herkes bize geliyor
Aldi, müzisyen ve televizyon sunucusu olan Jools Holland’ı kampanyasına ortak yapıyor. Geleneksel ve çok da geleneksel olmayan Noel yemekleri serisini gösteren reklam filminin sonunda Hollands piyano çalarak herkesin Noel’ini kutluyor.

Asda: Noel gülücüklerinin hikayesi
VCCP tarafından yapılan Asda’nın reklam filminde Noel ağacının hazırlanması, Noel çoraplarının doldurulması gibi ortak teması mutluluk olan klasik Noel sahneleri bulunuyor.

Boots:Çünkü o özel
Mother London tarafından hazırlanan Boots reklam filminde ise, Noel bitmek üzereyken gece uyanan aile bireylerinin vardiyasından dönen bir hemşirenin dönüşünün sürpriz bir şekilde kutlanması anlatıyor.

Lidl: Küçük hediye
Bu reklam, izleyicisini reklamın sonuna kadar Noel şöleninin Marks&Spencer’dan mı yoksa Waitrose’dan mı geldiğini merak ettirirken, aslında Lidl’den geldiğini gösteriyor.

Notonthehighstreet.com: Daha az sıradan bir Noel seçin
Online perakendecilerin eşsiz hediyelerini ön plana çıkaran ilginç reklam filmi, insanları “daha az sıradan bir Noel” için teşvik ediyor.

Debenhams: Harika Noel’inizi bulun
Noel’in büyüsünü ileten bu reklam filmi bir çocuğun, en iyi hediyeyi bulmadan önce boş bir Debenhams mağazasını keşfetmesini anlatıyor.

Waitrose: Zencefilli kurabiye tezgahı
Okulundaki Noel fuarı için istemeyerek zenfecilli kurabiye yapan bir kıza yardıma gelen Waitrose’u anlatıyor.

Vodafone: Let it go
Vodafone’nun şu ana kadarki en büyük Noel Kampanyası olan bu şenlikli reklam filminde hastane çalışanları, şefler, çiftçiler ve ülkedeki diğer çalışanlar Disney’in Frozen isimli animasyon filminin müziği olan “Let it Go” şarkısını söylüyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.