2014’ün Anadolu Markaları açıklandı

Türkiye Finans, Capital ve Ekonomist dergileri işbirliği ile düzenlenen Anadolu Markaları 2014’ün kazananları belli oldu.

Yılın en başarılı Anadolu Markaları’nın belirlendiği törende firmalar  Büyük Şirketler ve Küçük İşletmeler başlıklı  iki farklı kategoride değerlendirilerek ödüllendirildi. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Büyük Şirketler kategorisinin Ticaret, Tarım-Gıda İmalat ve İmalat alt başlığında markalaşma konusunda en başarılı öyküye sahip  15 şirket ödül sahibi oldu.

Ticaret Kategorisi’nde birinci İpek Hanım Çiftliği, ikinci Makro Market, üçüncü Kahvaltı Dünyası olarak belirlendi. Tarım-Gıda İmalat Kategorisi’nde Beypi ve Kılıç Deniz birincilik ödülünü paylaşırken, Ravika-Keskinoğlu Şirketler Grubu ikincilik, Elita Gıda-Sunar Grup üçüncülük ödülüne layık görüldü. İmalat Kategorisi’nin birincisi Ece Banyo olurken ikincilik ödülünü Akınal Bella-Akınal Ayakkabıcılık ve Freşa-Çakırmelikoğlu Maden Suyu paylaştı. Şimşek Bisküvi ise üçüncü olarak ödüllendirildi.

İkinci grupta yer alan cirosu 10 milyon TL’ye kadar olan şirketlerin yarıştığı, Küçük İşletmeler kategorisinde markalaşma yolunda başarılı performans sergileyen markalar belli oldu. Küçük İşletmeler Kategorisi’nde Gürkan A.Ş. birinci, Kıratlı Metal ikinci, Hisar Çikolata ise üçüncü oldu.

170 başvuru

Anadolu Markaları ödülleri, İstanbul dışında faaliyet gösteren illerdeki işletmelerde marka bilincini yerleştirmede ve marka olma yolunda ilerleyenlerin başarı öykülerini ödüllendirmede önemli bir etkinlik olma özelliğini taşıyor. Anadolu Markaları ödülleri için bu yıl 170’e yakın başvuru yapıldı.

Derya Gürerk

Anadolu Markaları Yarışması’na 2012 yıldan beri verdikleri destekten mutluluk duyduklarını ifade eden Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, “Türk şirketleri diğer ülkelerin ürünleriyle rekabet edebilmek için markalaşma yönünde önemli adımlar atıyor. Türkiye Finans olarak reel ekonomiyi destekleme misyonumuzla, yerel markalarımızı cesaretlendirmek ve onları sektördeki global oyuncuların rekabet dünyasına hazırlamaya devam edeceğiz. Markalaşan firmaların ekonomik krizlerle başa çıkma konusunda bir adım önde olduklarını ve kazandıkları güvenle yenilikçi ve dinamik bir şekilde refleks geliştirdiklerini görüyoruz. Bu anlamda markalaşma ülke ekonomisi için de büyük anlam taşıyor” dedi.

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.