artwork

2012’de medyada en çok yer bulan ünlüler

11 yıl önce

0

Yıl boyunca magazin dünyasını takip eden Medya Takip Merkezi, 2012’nin en medyatik isimlerini belirledi. Araştırmaya göre yılın en çok konuşulan ünlü ismi, yüksek reytingli programlara imza atan Acun Ilıcalı oldu. Listenin ikinci sırasında ise, Hülya Avşar yer aldı.

Geçtiğimiz yıla oranla haberlerini yüzde 31 arttıran Cem Yılmaz, sıralamada geçen yılın listesine göre bir basamak yukarı çıktı. Yıl içerisinde Ahu Yağtu ile yaptığı evlilikle ve yeni doğan çocuğuyla gündeme gelen Cem Yılmaz’ı, 2012 Eurovision temsilcimiz Can Bonomo izledi. Bakü’de gerçekleşen yarışmada yedinci olan Bonomo’nun haberlerinde, 2011’e göre yüzde 5 bine yakın oranda artış yaşandı. 2011 yılının en popüler ünlüsü olan İbrahim Tatlıses, bu yıl 23 bin 88 haber ve yazı ile en çok konuşulan 5’inci ünlü isim oldu.

 

Medya Takip Merkezi’nin araştırmasında ayrıca, Türk medyasında adından söz ettiren yabancı ünlüleri de belirlendi. Buna göre, Birleşmiş Milletler Özel Temsilcisi olan Angelina Jolie 16 bin 853 haber ve yazı ile yılın en çok konuşulan yabancı ünlüsü oldu. Suriyeli sığınmacıların kampını ziyaret etmek için Türkiye’ye gelen ve Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyaret etmesiyle de Türk basınının ilgisini çeken Jolie’yi, 12 bin 984 haber ile Lady Gaga takip etti.

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...