2011’de Facebook’a saniyede 7 kişi üye oldu

2011’de Facebook her saniye 7 yeni üye kazandı. Bu durum Facebook’un markaların pazarlama stratejilerindeki önemini arttırdı. 2011’de Facebook’un çok kullanıldığı ülkelerde yaşanan bu hızlı gelişim, 2012’de bu sosyal platformun etkisinin artarak devam edeceğinin habercisi.

Socialbakers.com 2011’de Facebook’ta yaşanan büyümeyi, en beğenilen insanları, en çok konuşulan markaları, en fazla check-in yapılan yerleri ve daha birçok ilginç sosyal medya istatistiğini gözler önüne seren bir tablo hazırladı. Yaş gruplarına bağlı olarak hazırlanan istatistiklere göre Facebook’ta sayıları en hızlı artan grubu 18-24 yaş arası gençler oluşturuyor. Sayıları hızla çoğalan ikinci grup ise 25-34 yaş arası yetişkinler.

Facebook’un toplam nüfusunun yüzde 55’inden fazlasını sitenin en fazla kullanıldığı ülkeler olan Amerika, Endonezya, Hindistan ve Brezilya’nın oluşturması da dikkat çeken bir başka nokta. En fazla beğenilen ilk on markanın toplam hayran sayılarında yüzde 69’luk artış olurken, en sevilen ilk 10 sanatçı da toplamda 213 milyon yeni hayran kazandı.

2011’de kullanıcı sayısındaki artış ve diğer birçok ilginç istatistikle bizi şaşırtan Facebook’ta önümüzdeki yıllarda ne gibi gelişmeler olacağı merak konusu.

Kaynak:

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.