Site icon Campaign Türkiye

17 Eylül’ü şimdiden ajandanıza not edin

Yaratıcı endüstri olarak 2014 yılının ilk yarısını tamamlamak üzereyiz. İlk 6 aylık veriler, 2013’e göre reklam ve medya yatırımlarında bir hızlanma olduğuna işaret ediyor. Sadece iş hacmi değil, endüstrinin üretkenliğiyle ilgili diğer parametreler de geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor. Mayıs ayında ikincisi düzenlenen Arvak Açıkhava Ödülleri, outdoor mecrasının kalite çıtasını artırarak güçlendiğini gösterdi. Diğer yandan, artık Türkiye’de 2 değil, her yıl düzenlenmeye başlanan Effie Ödülleri’ne rekor katılımla 291 kampanyanın başvurması da tüm dış etkenlere rağmen endüstrinin temellerinin dayanıklılığını ve dinamizmini bir kez daha gözler önüne serdi.

Haziran ayında yaratıcı endüstrinin kalbi Cannes Lions’ta atıyor. Ulusal endüstrimizi, yerel yeteneklerimizi ve değerlerimizi globale tanıtma misyonuyla Campaign Türkiye Cannes Lions Özel Sayısı’nı hazırlıyoruz. Diğer yandan Cannes’da düzenlediğimiz geleneksel Campaign davetinde Türkiye’nin yaratıcı endüstri liderleriyle, uluslararası sektör önderlerini buluşturmayı hedefliyoruz.

Cannes Lions’ın ardından Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nin son hazırlıklarını tamamlayacağız. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde 17 farklı ülkeden 120 konuşmacıyı İstanbul’da ağırladık. Kristal Elma’da 3 ödül töreninin yanı sıra, 43 keynote seminer, 12 panel ve çalışma atölyelerinin yer aldığı 75 oturum düzenlendi. Spikes Asia, Eurobest ve Dubai Lynx gibi bölgesel yaratıcılık etkinliklerini ilk yılında geride bırakmayı başaran Kristal Elma Yaratıcılık Festivali, bu yıl 17-18-19 Eylül tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul kampüsünde düzenleniyor. Bu yıl Kristal Elma için birçok yenilik ve sürpriz hazırlıyoruz. Detayları önümüzdeki aydan itibaren paylaşacağız.

Keyifli okumalar,

Tolga Tuna

Campaign Türkiye Genel Yayın Yönetmeni

tolga@campaigntr.com

Twitter @tolgabigkahuna

 

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Haziran 2014 sayısında yayınlanmıştır.

 

 

Exit mobile version