160.000 çocuk aile içi şiddete tanık oluyor

İngiltere’de Women’s Aid tarafından yapılan bir araştırma, yaklaşık 160.000 çocuğun aile içi şiddete tanık olduğunu ortaya koyuyor. Bu durumu ortaya koyarak farkındalık yaratmaya çalışan bir reklam filmi sinemalarda gösterilmeye başlandı.

Reklam ajansı WCRS ve sinema filmlerini derecelendiren İngiliz kuruluşu British Board of Film Classification ile iş birliği yapan Women’s Aid, reklam filmini +18 olmayacak şekilde sansürledi. Hangi sahnelerin +18 olduğuna British Board of Film Classification’ın karar verdiği çalışmada aslında şiddet içeren görüntüler bulunmuyor. Ancak sahnenin devamında neyin geldiği bilindiği için artan gerilim daha tekinsiz bir ortam yaratıyor. Filmin en vurucu sahnelerinden biri de aile içi şiddete tanık olan çocuk görüntüsü.

Reklam filminin sonunda, “Bu filmin sansürlenmemiş halini izlemek için 18 yaşınızı doldurmanız veya İngiltere’deki 160.000 çocuktan biri olmanız gerekmektedir” mesajı veriliyor.

Bugünden itibaren tüm ülkedeki sinemalarda yayınlanmaya başlayan reklam Ekim başına kadar vizyonda kalacak. Ayrıca kampanya sosyal medyada da #160kchildren etiketiyle yayılacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.