artwork

Yıldız olacak çocuk reklamdan belli olur

7 sene önce

0

Hollywood’un 13 ünlü ismi ve 13 reklam filmi…. Şimdinin yakışıklı ve karizmatik erkekleri, güzel ve seksi kadınlarının bundan seneler önce, çocukken yer aldıkları reklamlar…

Her adımları takip edilen, rol aldıkları filmlerle milyonların sevgisini ya da zaman zaman nefretini kazanan Hollywood’un ünlü isimlerinin ekranların karşısına ilk olarak artık belki de kimsenin hatırlamadığı reklamlarla çıktığını biliyor muydunuz?

1- Sonunda şeytanın bacağını kırıp bu yıl Oscar’ı kucaklayan ve hayranlarının senelerdir dert edindiği Oscar lanetini üstünden atan Leonardo DiCaprio ilk olarak Bubble Yum’ın reklam filminde izleyici karşısına çıkmış.

2- Black Swan ve Arkadaştan Öte gibi filmlerle dikkatleri çeken ama en çok da Ashton Kutcher ile yaşadığı aşk ile konuşulan Mila Kunis ise henüz 13 yaşındayken 1996’da Lisa Frank’in reklamında rol almış.

3- “Kıymetlimiz” diye peşine düşen Gollum’a kendisinden daha çok sinirlenen hayranları ve Selda Bağcan hayranlığıyla karşımıza çıkan Elijah Wood da çocuk yaşta reklamlardaki yerini alan ünlülerden. Wood 1992 yılında bir peynir reklamında yer almış.

4- 1998’de ve oldukça genç bir yaşta “Baby one more time” diyerek karşımıza çıkan Britney Spears’ın ekran deneyimi ise ilk olarak 1993’te bir sos reklamı ile başlamış.

5- Kitabından sonra filmleriyle de adından söz ettiren Twilight, baş rollerinin yaşadığı aşkla da dikkatleri çekmişti. Kristen Stewart’ın adını seri boyunca bol bol duyup her adımını takip ettiğimiz dönemlerden önce kendisinin de bir reklam filminde yer aldığını biliyor muydunuz?

6- Bir dönemin fenomen dizisi Buffy the Vampire Slayer ile hayatımıza giren ve ardından da Family Guy’da da Chris Griffin’i seslendiren Seth Green de televizyon dünyasına bir reklam filminde rol alarak girmiş.

7- Gossip Girl’ün pek kokoş Blair’ini canlandıran Leighton Meester ise ünlenmeye pek burnu havada bir rolle başlasa da zamanında Clearasil’in reklamında rol almış.

8- Romantik komedi filmlerinin vazgeçilmezlerinden Drew Berrymore’un çok küçük yaşta film dünyasına girdiğini biliyoruz. Peki ya reklam dünyası? 1980’lerin meşkur kurabiye markasının reklamındaki bu sevimli kız çocuğu ta kendisi.

9- Hollywood’da sadece oyunculuğuyla değil aynı zamanda müziğiyle de dikkat çekip sevilen Jack Black ise 1982’de bir Atari oyununun reklamında görülmüş.

10- Ve bir başka Twilight oyuncusu daha… Dakota Fanning de Tide isimli bir çamaşır deterjanı reklamında rol almış.

11- Buffy the Vampire Slayer’ın meşhur güzeli Sarah Michelle Gellar da ilk olarak 1981’de Burger King’in reklamında rol almış.

12- Gazetecilerin ve paparazilerin bir dönem peşini bırakmadığı Lindsay Lohan da ilk olarak 1996’da bir reklam filmiyle karşımıza çıkmış. Üstelik kendisine Bill Cosby eşlik etmiş.

13- Twilight ile ünlenen Jacob karakteriyle serinin hayranlarının bile kafasını karıştıran Taylor Lautner da ilk olarak Kellog reklamıyla televizyonda görünenlerden.

Senin için
Tümünü göster
Twitter’in alternatifi Bluesky 100 bin üyeye ulaştı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in yeni sosyal medya platformu Bluesky, davetli...

Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...