13. Kırmızı Ödülleri başvuruları 1 Mart’ta başladı

Reklam sektörünün önde gelen etkinliklerinden Kırmızı Ödülleri, yenilikleriyle 13. yaşını kutlamaya hazırlanıyor. Katılım döneminin 1 Mart’ta başlayacağı Kırmızı’da bu yıldan itibaren dijital reklamlar da ödüllendirilecek.

Sektörün yoğun ilgi gösterdiği Kırmızı’nın ödül töreni 26 Mayıs akşamı, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yapılacak. Başvurular ise 1 Mart – 18 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kırmızı Ödülleri’nde bu yıl, 1 Mayıs 2015 – 15 Nisan 2016  tarihleri arasında ilk kez yayınlanmış reklamlar yarışacak. Özel ödüllerle birlikte toplam 46 kategoride ödüllerin sahiplerini bulacağı Kırmızı’da katılımcılar, büyük ödül Kıpkırmızı için yarışacak. Yarışmada; medya, zanaat, kampanya, genel ve sektörel kategorilerinin yanı sıra yedi de özel kategori yer alıyor; Kırmızı Tecrübe, Jüri Özel, Hürriyet Özel, Canlı Kırmızı, Genç Kırmızı, Kırmızı Adana Uluslararası Film Festivali Afiş Yarışması ve Gün Işığı Görmemiş Reklam ödülleri de sahiplerini bulacak.

Katılımına çağrı iletişimini “hız” konsepti üzerine kurgulayan Kırmızı bu yıl önemli bir yeniliğe ev sahipliği yapacak. Bugüne kadar yarışmada 1.000’e yakın firma ve 10 binden fazla reklamın yarıştı, 150’den fazla pazarlama iletişimi profesyoneli de jürilerde önemli görevler üstlendi.

İstanbul’da yerleşik reklam ajanslarının katıldığı Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri ve İstanbul dışında yerleşik reklam ajanslarının katıldığı Kırmızı Bölge Basında En İyiler Reklam Ödülleri’nde katılımcılar aynı 40 kategoride yarışacaklar.

Kırmızı, Kırmızı Bölge, Kırmızı Dijital ve Kırmızı UAFF başvurularını; her biri alanlarının önde gelen isimlerinden oluşan, başkanlıklarını Y&R Brands İstanbul’un CEO’su Arzu Ünal’ın yaptığı 4 farklı jüri değerlendirecek.

Son yıllarda dijital entegrasyon kategorilerinde de ödül verilen Kırmızı, bu yıl online reklam dünyasına kapısını daha geniş açtı. Ödüllerin 49 kategoride sahiplerini bulacağı Kırmızı Dijital’de sırasıyla; web kategorileri, mikro site, entegre kampanya kategorileri, video kategorileri, sosyal medya kategorileri, medya kategorileri, mobil kategoriler, sosyal sorumluluk kategorileri, brands & stories kategorileri, zanaat kategorileri ve özel kategoriler dalları yer alıyor.

Kırmızı’nın Adana Büyükşehir Belediyesi ile geçen yıl gerçekleştirdiği işbirliği bu yıl da devam ediyor. 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin resmi afişi 13. Kırmızı Ödülleri kapsamında seçilecek. Tüm grafik tasarımcılara açık olan afiş yarışmasının başvuruları; Kırmızı Bölge ve Kırmızı jürilerinin karması ile festival yetkililerinin de yer alacağı özel jüri tarafından değerlendirilecek.

Katılımcılar www.kirmiziodulleri.com sitesinden, aynı zamanda katılım koşulları, bu yılın kategorilerinin detayları, Hürriyet Özel Ödülü, UAFF Afiş Yarışması, Genç Kırmızı ve Canlı Kırmızı yarışmaları ile ilgili geniş bilgiye de ulaşabilecekler. Kırmızı’yı sosyal ağlarda ise Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden takip edebilecekler.

Kırmızı’yı sosyal medyada takip etmek için;

facebook.com/kirmiziodulleri

twitter.com/kirmiziodulleri

www.instagram.com/kirmiziodulleri

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.