12. DP Ödülleri sahipleriyle buluşuyor

Yarışma, jüri, ödüller, projeler derken 2020 Mart COVİD-19 sağlık krizi tüm gündemimizi değiştirdi. Belirsizlikler ile şaşırdık, ardından durumu anlamaya çalıştık, kabulle geçmekte zorlandık. Hayatımızın öncelikleri değişti, yeni önlemler ile tanıştık.

Dijital ortamda iletişim sınır tanımasa da günlük yaşantımız bizi kısıtlara boğdu. Dayanıklılık, esneklik, dönüşüm, hız, teknoloji, dijitalleşme, Zoom, online vb. anahtar kelimelerimiz oldu.

DP ödülleri jüri toplantısı da zorlu sorgulamalardan geçtiğimiz bu dönemin başlangıcına geldi. Jürimiz ile yan yana toplanmayı hayal ederken koşullar gereği online buluşabildik. 2019 DP ödülleri için 11/13 Kasım 2020 tarihlerinde jüri üyelerimiz kıymetli zamanlarını projelerin ödüllendirilmesine ayırdı. Sektörün seçkin akademisyenleri, basın mensupları, teknoloji düşünürleri, veri yöneticileri, marka yöneticileri, ajans başkanlarından oluşan jüri üyelerimiz, en sevilen kafaları, en cesur başarıları oyladı ve ödüller markalarına teslim edilmek üzere belirlendi.

2019 dönemi DP Ödülleri’ne toplam 255 proje başvuruda bulundu. Kısa listeye girmeyi hak eden 126 proje değerlendirildi ve oylandı. Amaç, strateji, proje ve sonuç kriterleri ile oylanan katma değer sağlamış projelerin ödülleri sahipleri ile buluşmaya hazır.

DP Ödülleri, pazarlama iletişimine dönük geçmiş başarıları değerlendirmek ve geleceğe ışık olmak adına olumlu ve umutlu bir adım. Bu dönemde de en çok umuda ihtiyacımız var.

Gelişmeler gösteriyor ki 2021 sonrası projelerde veriye dayalı pazarlama iletişimi stratejileri daha da önem kazanacak. Dijital etkinliklerin yanı sıra küçük ve orta ölçekli canlı veya hibrit etkinlikler gündemde olacak.

Gönlümüz bir araya gelebileceğimiz, deneyimci etkileşimin sağlandığı şahane içerikler, teknolojiler, sahneler, etkinlikler, festivaller, projeler hayata geçsin.

Deneyim yaşatan etkinlikler ile sahalara dönmek güzel olacak.

Yeni dönemde yenilikçi markaların nice yaratıcı projelerinde buluşmak üzere…

 

Elmas Özler

DPİD Asbaşkan

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 106. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.