Site icon Campaign Türkiye

“0.5 ucu olan var mı?” nostaljisi

Faber-Castell’in “0.5 Ucu Olan Var Mı?” adlı uygulaması www.facebook.com/FaberCastellTurkiye adresinde 15 Şubat 2012 tarihinde kullanıcılara sunuldu. adinteractive prodüksiyonu olan uygulama, sosyal medyada yeni bir dönem başlattı. “0.5 Ucu Olan Var Mı?uygulamasının diğer uygulamalardan farkı; uygulama dışında oynanarak merak etkisi uyandırması ve kullanıcıların kendi istediğiyle Facebook üzerinde birbirinden farklı her yere yazma imkanı bulması oldu. Bu eğlenceli uygulama kendi kendine yayılarak viral etki sağladı ve uygulamayı kabul eden kullanıcılar, kampanya boyunca Facebook üzerinde yazabildikleri her farklı alana yaklaşık 100.000 defa “0.5 ucu olan var mı?” yazdı.

adinteractive tarafından hazırlanan uygulamada kullanıcılar, ellerinde bulunan her Faber-Castell 0.5 uç ile 10’ar kez Facebook’ta arkadaşlarının duvarına, arkadaşlarının fotoğraflarının altına yorum olarak ya da arkadaşlarının iletilerinin altına yorum olarak “0.5 ucu olan var mı?” yazdılar. Ucu biten kullanıcılar ise arkadaşlarını davet ederek uç isteyip, aldıkları uçlarla daha çok yazma imkanı yakaladılar. Aynı anda Faber Castell’in defter, kalem ve silgileri de görselleriyle uygulama içerisinde tanıtıldı. www.facebook.com/FaberCastellTurkiye sayfasının fan sayısı, kampanya boyunca iki katına çıkarak 45.317 sayısına ulaştı. 15 Mart 2012 tarihinde uygulama sonlandırıldıktan sonra dahi fan sayısı artarak 47.217 oldu. Kullanıcıların da sahiplenmesiyle büyük bir hızla yayılan ve ilk kez bu şekilde yapılan bir uygulama özelliği taşıdığı için “0.5 ucu olan var mı?” ile bir ilke imza atıldı.

Uygulama boyunca en çok “0.5 ucu olan var mı?” yazan kullanıcılardan 1.’ye Apple  iPad, 2.’ye Samsung Galaxy Ace 5830 cep telefonu, 3.’ye iPod Shuffle ve ardından gelen 100 kişiye Faber-Castell Yazım Seti hediye edildi.

 

Exit mobile version