Metro yolcuları sevimli posterlerle bilgileniyor

 Global 21 Nisan 2017 Semiha Ahmed

Londra metrosunu kullananlar son zamanlarda Rob Bailey’nin Transport for London için hazırladığı dikkat çekici illüstrasyonları görme şansını yakalamıştır. Rob’ın göz alıcı çizimleri, bilgilendirici illüstrasyonları hoş tasarımlarla birleştiriyor.

Outline Artists için çalışan Rob, M&C Saatchi ile neredeyse iki yıla yakın bir zaman bu poster çalışmalarının hazırlıklarını yaptılar ve sonunda 40 adetten fazla poster tasarladılar. Rob, bu projede M&C Saatchi’nin sanat yönetmeni Gary Monaghan ve sanat çalışmalarını yöneten Grant Parker ile birlikte çalıştı. Gary ile çalışmanın oldukça rahat olduğunu paylaşan Rob, hiçbir zorluk çekmeden posterleri tamamladıklarını söylüyor.

Proje kapsamında hazırlanan posterlerin her biri Londralıları bilgilendirmeyi ve Transport For London ağından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamayı amaçlıyor. Billboard’larda, basılıda, ekranlarda ve dijital açıkhava reklamlarında sergilenen posterler, yoğun olmayan zamanlarda yolculuk, temassız kart ödemesi, günlük bilet ücretleri ve gecikmeli seferler gibi konular hakkında yolculara bilgi veriyor.

Aşağıda bu posterlerin bir kısmını görebilir daha fazlası için sanatçının resmi sayfasını ziyaret edebilir ya da Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Kaynak: It’s Nice Thatdesigntaxi

Yorumlar (0/0)

Güvenlik kodunu hatalı girdiniz.


Input symbols

EN ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI Tüm Köşe Yazarları

Yapay zeka ve makine öğrenimi

Bülent Hiçsönmez -

Hadi paylaşalım!

Murat Çolakoğlu -

‘Nezaket’

Ömer Erdem -

İnan ki mümkün!

Murat Çolakoğlu -

Hikaye

Akın Arslan -

"İz bırakmak"

Ömer Erdem -

Heyecan verici bir beş yıl

Bülent Hiçsönmez -

Yeni dünyanın büyüme motoru

Bülent Hiçsönmez -

Türkiye YouTube’da ne yapıyor?

Bülent Hiçsönmez -

Fenomenlerin vergilendirilmesi

Yunus Çelikbiz -

Yaşasın asi markalar!

Emre Sayın -

Çal da dinleyelim!

Murat Çolakoğlu -

So long...

Tolga Tuna -