artwork

Ziraat Bankası 150.yıl kampanyası başladı

9 sene önce

0

Ziraat Bankası’nın kuruluşunun 150. yılını kutladığı reklam kampanyası Pazartesi günü başladı. TV, outdoor, dijital ve sinema mecralarında yayınlanan kampanya, “Ziraat Bankası, 150 yıldır bir bankadan daha fazlası” söylemi üzerine kurulu.

Happy People Project Kurucu Ortağı ve CEO’su Orçun Onural, Campaign Türkiye’ye verdiği röportajda kampanyayı şu sözlerle anlattı: “150. yıl kampanyası hazırlanırken Türkiye’nin 40’tan fazla iline gittik. Türkiye’nin doğusundan batısına birçok yerde bulunduk. Film çekimlerinde +35 dereceyi de gördük -25’i de. 150. yıla yakışan bir kampanya hazırladık. Çekimler 6 ay sürdü; sonuçta her yere herkese dokunacak, tüm insanların kendinden bir şeyler bulabileceği bir kampanya ortaya çıktı. Kampanyada insanlara neden Ziraat Bankası’nın bir bankadan daha fazlası olduğunu gerçek bir manifestoyla anlatıyoruz.”  (Ziraat Bankası ve Happy People Project’in birlikte yaptığı işlerin irdelendiği, reklamveren-ajans ilişkilerinin masaya yatırıldığı röprotajı Campaign Türkiye’nin Aralık sayısında okuyabilirsiniz.)

[youtube id=”9HKfaZsiFv0″ width=”600″ height=”350″]


Reklamveren: Ziraat Bankası

Reklamveren Temsilcisi: Ali Kırbaş, Vildan Demir

Reklam Ajansı: Happy People Project

Yaratıcı Ekip: Yaşar Akbaş, Atilla Karabay, Selçuk Akyüz, Mesut Uğurlu, Hakan Şilak, Çağlar Bey, Mert Sönmez, Haluk Karlıoğlu, Erdoğan Kirpi, Burak Kirpi

Marka Ekibi: Orçun Onural, Başak Tetik, Deniz Yaşar, Çiğdem Gelener, Sinem Tuncer, Büşra Keskin

Stratejik Planlama Ekibi: Emel Göker, Mert Soyal, Özlem Akbaş

Yapımevi: Depo Film

Yapımcı: Ender Sevim, Cüneyt Utkular

Yönetmen: Gönenç Uyanik

Medya Ajansı: Mediavest


 

Senin için
Tümünü göster
Salih Bademci, yüzü olduğu Setur için kamera karşısına geçti

Setur, Salih Bademci ile sene boyunca yayınlayacağı reklam filmlerinde Setur’un...